Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek gyógyszermegvonási tünetek?

Ezek gyógyszermegvonási tünetek?

Figyelt kérdés
Júliusban bementem önkéntesen a Zacher kórházba, a Péterfy-be, hogy szoktasson le a gyógyszerekről, mert már elviselhetetlen volt, naponta 15-20 mg Frontint szedtem, majd onnan hazatérve rendben is voltam. Mostanában a 2mg-os Rivotrilból este beveszek néhányat, mert közeledik a vizsgám, meg a szakdoli leadásának határideje, de azért nem mindennap veszek be. Főként délután iszonyatosan fáj a fejem, hányingerem van tőle, migrén-szerű. Ez még az elvonás szerintetek? Epilepsziás is vagyok egyébként, de szedem a gyógyszert ellene, már rég nem volt rohamom.

2012. nov. 22. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem!

Úgy szoktattak le a frontinról, hogy helyette rivotrilt adtak?

2012. nov. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is furcsállottam, de Zacher azt mondta, hogy az epilepsziát megakadályozza a Rivotril, mert nem csak nyugtató, hanem görcsoldó is.
2012. nov. 23. 23:04
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Egy-egy gyógyszert úgymond 'ki lehet ütni' egy másikkal. Ez egy bevált, régi módszer.

A Rivotril szedését, adagolását SZIGORÚAN be kell tartani, főleg ha nagyobb adagban kapja az ember. 2 milligram nagy mennyiségnek számít, ezzel nagyon csínján kell bánni.

Ha "csak" hányinger, fejfájás, nem feltétlenül a Rivotril elvonási tünetei lehetnek.( Biztos vagyok benne, hogy nem azok.)Az alapbetegségtől, vizsgaidőszaktól lehet inkább.

Általában véve folyamatosan kell az orvossal konzultálni.

2012. nov. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Mostanában a 2mg-os Rivotrilból este beveszek néhányat, mert közeledik a vizsgám, meg a szakdoli leadásának határideje, de azért nem mindennap szedem"


Én is a sok frontíntól voltam rosszul, annyira, hogy kórházba is kerültem. Ott egyszerűen elvették a frontint, és kaptam helyette rivotrilt. A sok frontin helyett mindössze egyetlen 0,5 mg-os rivót. Semmi gondot nem okozott ez az átállás. De ezt, amit te csinálsz, hogy a 2 mg osból néhány darab, másnap meg semmi, ezt nem hiszem, hogy orvos így ajánlja. Ez a gyógyszerezésnek már olyan magasiskolája, amit itt a gyk-n még észrevételezni esm tudunk.

2012. nov. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 1. 03:26
 6/7 anonim válasza:
13 éve szedek rivotrilt,és többször megpróbáltam elhagyni.Nekem testi elvonásom soha nem volt.Csak és kizárólag lelki.Mindent durvábban éltem meg.Sírorohamok,életuntság lett rajtam úrrá.
2013. febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, ismerős. Aljas egy gyógyszer. Visszavágyik rá az ember, bármilyen kevés adagot szedett naponta (akár évekig). Sok sikert a leszokáshoz!
2013. febr. 28. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!