Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szüntethetném meg a...

Hogyan szüntethetném meg a dadogásom?

Figyelt kérdés

Nagyon zavar a suliban jelentéskor, hangos olvasáskor, versmondáskor stb. Nincs erre valamilyen módszer amivel teljesen megszüntethetném?

Légyszi segítsetek!



2012. nov. 26. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Logopédus és pszichológus, ha kell, pszichiáter írhat fel enyhe nyugtatót, ha valami olyasmi miatt dadogsz.
2012. nov. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell pszichiáter, sem nyugtató. Persze, mindig a legkönnyebb bekapkodni egy halom gyógyszer. Mi lesz a következő? Drog? Ráadásul a nyugatató nem is erre való.

Aki ezt ajánlotta, az bokaficamra is nyugtatót szed?


Első körben logopédus kell, ha az nem segít, akkor neurológus, mert lehet idegrendszeri oka.

De az esetek többségében egy jó logopédus pár hónap alatt rendbetesz. (Én jártam logopédushoz, onnan tudom.)

Egyedül nem tudod megszüntetni.

2012. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Persze, ha kiderül valami borzalmas emlék, akkor hogy a fenébe ne kellene? Az egyik rokonom kisgyerekként dadogott, mert nagyon megijedt, na ő is kapott nyugtatót.
2012. nov. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Gyógyszeres kezelését most kutatják. Az eddigi kutatások azt mutatják, hogy a dadogok agyában a hipotalamuszuk több dopamint termel. A pagoclone-nal lehet csökkenteni a dopamin termelést, ugyanakkor a dopamin a test működéséhen és a jó közérzetben kifejezetten fontos. (Pl. kokain és amfetamin is a dopamin koncentrációt növeli az agyban, ezáltal biztosítja az eufórikus közérzetet, fogyasztói sokszor dadognak).


[link]

[link]

2012. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
láttam egy videót, hogy egy fiú aki dadog rappelni tud, más meg énekelni. neked is van ilyen, hogy ha ritmusos a dolog akkor megy?
2012. nov. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha énekelek akkor nem csinálom. Nagyon nagyon ritkán van az, hogy csak a kezdést nem tudom.
2012. nov. 26. 15:02
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

érdekes dolog ez. megkerestem neked ezt a videót:

[link]


ez egy új dolog. még nem tudják miért van. lehet ezekkel a ritmusokkal, dallamokkal kísérletezhetnél. pl hogy lelassítod majd felgyorsítod a beszéded vagy nem tudod :)


de amúgy meg szakemberhez mindenképp fordulj tényleg. ők nyilván többet tudnak erről. meg amúgy is jó lehet olyan valakivel beszélni aki sok ilyet látott már.

2012. nov. 29. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ja meg nem tudom tudsz e angolul, de a hozzászólásokban is írnak valakit aki ismert énekes a hollandoknál, de dadog amúgy. meg valaki írja, hogy ő az anyanyelvén(svéd) dadogott és amikor angliába költözött és ott az angolt használta, amin nem dadogott és hat nap angol beszéd után svédül is elmúlt neki. lehet valahogy a tanult nyelvet másképp kezelte az agy és az megtanította az anyanyelvet is? tényleg érdekes ez a dolog.
2012. nov. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hat hónap angol után, nem hat nap :)
2012. nov. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem is sokszor volt ilyen problémám suliban.Mindig jelentenem kellett mert én voltam a legmagasabb tesiórán és volt hogy nem bírtam elkezdeni.Mintha lefagyott volna a torkom és nem jött ki a hang.

Azóta eltelt jópár év de sajnos még most is előjön.Beszéd közben én sem dadogok csak bizonyos szavakat nem bírok gördülékenyen kimondani.Nagyon zavar :(

2012. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!