Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezzel a hibás beállítotsággal,...

Ezzel a hibás beállítotsággal, hogy lehet leszámolni?

Figyelt kérdés

1. gondolkodás

ez vezeti a 2. hozzáállást ez vezeti 3. a tetteket ebből következik 4. az eredmény, azaz visszacsatolás ami örömmel, vagy bánattal tölt el.


nos ha alapból pesszimista vagy, ez levezetve egy példával:

1. úgy sem sikerül 2. feleslegesen csinálom 3. de valamennyit teszek érte, mert van lelkiismeret 4. kudarc 5. na ugye én megmondtam- effektus

habár relatíve egy pesszimistát, pont az boldogít, hogy na ugye ő megmondta.

tehát az emberi agy mindig a boldogságra törekszik, csak éppen ha téves infókat küldesz neki, téves eredményt produkál. a rendszer zavart.



#pszichológia #gondolkodá #pozitívgondokodás
2012. nov. 29. 21:19
 1/1 anonim válasza:
1.Mit veszithetek,ha megprobalom? 2. Miert ne sikerulne? 4.Ha veletlen nem sikerul: minden ember kovet el hibakat, en nem vagyok tokeletes, de en tokeletes en vagyok. Igy,ezzel a 'sikertelen' probalkozassal vagy hibaval egyutt vagyok onmagam. Ez az egyetlen dolgom. Hogy en en legyek. Talan ertheto:) Valahogy igy valtozik meg a gondolkodas. Felelosseget kell vallalnunk minden tettunkert, es azt csak ugy tehetjuk ha onmagunk vagyunk minden helyzetben. A sikerben es a kudarcban egyarant.
2012. nov. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!