Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne leszokni bizonyos...

Hogy lehetne leszokni bizonyos számítógépes játékról?

Figyelt kérdés
Régebben játszottam mással is, de ha be akartam fejezni, akkor abbahagytam. Most meg állandóan azon jár az eszem, minden tevékenységem közben, pedig tudom, h időpocséklás.

2012. dec. 3. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Törölöd a gépedről, a mentésekkel együtt (!), a telepítő cd-t meg odaadod a szomszédgyereknek.
2012. dec. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Internetes letölthető MMORPG, szal nincs se mentés, se cd.


De nem is ez a gondom, hanem szimplán az állandóan körülötte forgó gondolataim.

2012. dec. 3. 08:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy függőnek sosem lehet jó tanácsot adni. Ha a moderációt ajánlom, akkor vérszemet kap és idővel többet akar. Ha a megvonást, akkor azért gondol rá állandóan, és úgyis visszaesés a vége. A legjobb tanács az, ha nem adunk tanácsot, és a beteg eljut magától arra a szintre, amikor már saját maga látja be, hogy ez nem tartható állapot, nem normális állapot, és ez csak tönkre fogja tenni őt és elszakítja a családjától, barátaitól.

Akkor majd önszántából hagyja abba.

Pont mint az alkeszoknál: ha már a mélységek mélységét éli meg az ember, akkor hajlandóbb lesz változni.

2012. dec. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amúgy melyik játékról van szó?

Szerintem annyi, hogy kiismered a játékot és amikor már semmi újat nem találsz benne, abbahagyod és mivel már meguntad, nem fog többé érdekelni.

2012. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt olvastam valahol, hogy ha az ember napi masfel oranal hosszabb idöt tölt a gep elött, az mar függösegi betegseg. Ha neked mindig egy bizonyos jatekon jar az eszed, akkor egy drasztikus szünet - mondjuk 1 het nem artana. Probald ki, talan segit.
2012. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én is függő voltam(6 évig durván !!!), majdnem tönkretette az életemet. Próbáltak segíteni, de csak ellenállóbb lettem. Az egyetlen megoldás, ha önakaratból teszed. De ezt egy függőnek nehéz csak úgy elhatározni főleg ha "az az élete". Kell helyette valami más amit szeretsz/akarsz különben vissza fogsz esni. Én kb 10x "hagytam abba".


Mindig is rühellettem azokat akik játék-ellenesek és folyamatosan kritizálják a gépezést. Így utólag(sajnos)

már másképp látom a dolgokat. Életemnek játékkal töltött része hatalmas megbánás de változtatni ezen már nem lehet a jövőre kell koncentrálni.

2012. dec. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a válaszok nagy részét az előttem szóló foglalta össze a legjobban. Én 9 évig játszottam, ez rengeteg idő. Ma már énis másképp látom, de sajnos amikor valaki azt mondta hogy hagyjam abba, meg tudtam volna ölni. Pedig jobb lett volna. Életem legszebb éveit vesztegettem el, 16 éves koromtól 25 éves koromig. Nem csajoztam, nem jártam bulizni, és a barátaim is mind csak internetes barátságok voltak, akikkel nem nagyon tudtam mit kezdeni, mert kanadától ausztráliáig laktak, így pl egy személyes találkozóra semmi remény. Had mondjam el ennek az életnek a pozitív oldalát is, mert mindenki csak a negatívat látja. Aki számítógépes világban nő fel, a szociális készsége rettentően alacsony, érzelmi intelligenciája fejletlen marad, azonban a racionális, és a logikai képessége javul, reakcióideje kicsi lesz. Nem is olyan régen voltam pálya alkalmassági vizsgán, ahol ezekkel a képességekkel elsöprő eredményeket értem el.

Na de ne szaporítsuk a szót, az a baj hogy ami a játékban történik nem nagyon van hatással a jelenlegi életedre. A probléma inkább az, hogy ebben a világban élsz. Hiába érsz el ott sikereket, te akkor is ebben a dimenzióban élsz, és a játék ezen a dimenzión nem segít. Ahhoz hogy abba tudd hagyni, saját akaratod kell, neked kell meghozni a döntést, amíg ez nincsen meg, addig senki nem tud rajtad segíteni. SENKI! Leszokni nem lehet egy nap alatt, 1 év is kevés hozzá. De csak azt tudom mondani, hogy vállald fel ezt a világot, ismerkedj, csajozz, kapcsold ki a gépet és menj el bulizni szombat este. Eljön majd az az idő amikor hiányozni fognak a játékok, ne engedj nekik. A megoldás kulcsa az, hogy fokozatosan kiszorítod a játék világból magad. Ha rá gondolsz, üsd ki a gondolatodat mással. Ezt csináld meg 99x, mert elsőre nem fog sikerülni, se másodszorra. Ez a kulcsa! Máshogy nem megy!

2012. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


ez egy egyszerú kis játék, de ez is nagy kísértés

2013. ápr. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!