Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteg? Vagy csak rossz szokás.

Beteg? Vagy csak rossz szokás.

Figyelt kérdés

Pàrommal màr egy ideje együtt vagyunk.Vannak furcsa szokàsai....az egyik az utànozàs..39 éves gyerej koràban kezdte el,azt mondta.Nem mindent utànoz csak kifejezetten a köhögést,kràkogàst magasan kezdett hangokat hangosabb nyeléseket stb.Ezt sem úgy mint az " eredeti" hanem ha hall ilyet akkor valami hangot kell kiadnia.Idegenek nem vennék ezt észre, hogy mit csinàl mert nem észrevehetöen csinàlja.Làton rajta,hogy idegesíti mert ha beteg vagyok és mondjuk ràm jön a köhögö görcs akkor egy idö utàn eréjesen mondja, hogy hagyjam abba.Làtom rajta, hogy zavarja, hogy neki is kell kiadni erre valami hangot de mégis mintha muszàly lenne neki,kényszeres.És azt is észre vettem,hogy csak a közeli ism.utànozza idegent nem.

Lehet valami pszihés vagy mentàlis betegség jele?? Vagy esetleg egy bizonyos betegsêgre elsö "fàzisa"?


2012. dec. 7. 09:27
 1/8 anonim válasza:

Szia!


Én hallottam olyanról,hogy Echopraxia, ez hasonló amit leírtál, de itt mozdulatokat is utánoz az egyén....

2012. dec. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Ezt most megnézem,igen ha jobban belegondolok akkor Ö is szokott egy szituàciós mozdulatot utànozni de ez nem olyan kényszeres nàlla.Köszi,hogy írtàl .

2012. dec. 7. 09:41
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem adja ki magyarul:((!
2012. dec. 7. 09:55
 4/8 anonim válasza:
Nincs mit, remélem egy kicsit közelebb vittelek a megoldáshoz.
2012. dec. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

[link]


Nézd meg itt

2012. dec. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kössszi!!!!!
2012. dec. 7. 10:27
 7/8 anonim ***** válasza:

szia


én biztosra mondom,hogy a párod tourette-szindrómás.

az echopraxia is az egyik tünetcsoportja. [link]


itt utána tudsz olvasni:)

remélem tudtam segíteni.


Üdvözlettel

egy 10 éve tourette-szindrómás lány

2012. dec. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
"Utolsó"!Nagyon szépen köszönöm l,hogy írtàl,nagyon sokat segítettél.Ha nem veszed kellemetlenül megkérdezném,hogy Neked miben nyílvànul meg a tik.Mert ugy érzem a pàromnak egyértelmüen a vokàlis ill.részben a utànzós mozgàsos illik rà.Ill.a szemgolyó mozgàs hunyorgàs is.Sajnos ha felhozom Ö teljesen ha tàmadolag veszi és nem ismeri fel/ be a betegségét....Kényszeressége miatt pl.amikor a pattogatott kukoricàt ettem,iszonyatos vitatkozàs lett a vége mert én ropogtatva ettem a kukoricàt és,hogy egyem màr kulturàltabban ill.direkt ropogtatok.
2012. dec. 8. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!