Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális egészség/Autizmus?

Mentális egészség/Autizmus?

Figyelt kérdés

Arra jöttem rá, hogy valószínűleg autista vagyok.

Nem tudom mások mennyire gondolják ezt rólam, viszont az érdekelne, hogy ilyenkor mit célszerű csinálni?

(Azzal tisztában vagyok, hogy erre nincs se teszt se "gyógyszer".)


2012. dec. 6. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Miből jöttél rá?
2012. dec. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De jó. Gratulálok. Te is az öndiagnosztizálók lelkes táborát gyarapítod!


Félretéve a baromi gúnyos hangnemet...

Menj el a háziorvosodhoz, mondd el neki, hogy így és úgy érzed magad, azt gondolod, van valami probléma stb. - aztán kérj tőle tanácsot. Ne tőlünk, Gyakorikérdések.hu-n 99.9%, hogy nem szakértő emberek válaszolnak a kérdésekre, és nem is olyanok, akik pl. autisták. Ennyit erről.

Én sem vagyok szakértő, azért küldelek szakértőhöz.


Mit lehet csinálni?

Nem csak úgy összevissza tájékozódsz, hanem komoly orvosi folyóiratokat, közlönyöket stb. kezdesz el forgatni, hogy pontos információkhoz juss. (Ez akkor is így van, ha nem érvényes rád az, ami után kutatsz. Ld. utánajártam a poszttraumatikus stressz szindrómának, mert ilyen témájú novellapályázaton vettem részt. Jobb tudni arról, amivel az ember később foglalkozik.)


Egyébként ez az öndiagnosztizálás veszélyes. Belekergeted magad az őrületbe.

Én pl. feltételeztem, hogy ADD-s vagyok vagy valami ennél is rosszabb, és igazából nem, hanem egy enyhe szorongásról van szó, ami éppen így és így üt ki nálam. Ennyi.

Hagyd rá a pszichológusokra, pszichiáterekre, neurológusokra hogy megállapítsák, mi a bajod.

2012. dec. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ma már kb. húszféle diagnosztikai teszt létezik. Felnőttek diagnosztizálására jelenleg egyetlen helyen van lehetőség: Autizmus Alapítvány (Delej u.). Fizetős, úgyhogy kezdj el spórolni...
2012. dec. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sikerült kideriteni valamit kérdező?
2019. jún. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!