Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha e kettő között nálam ilyen...

Ha e kettő között nálam ilyen összefüggés van, az betegség?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid, de lényegre törő lenni:

A két különböző dolog, amik közt nekem összefüggés van az a ház, amelyben élek és saját magam. A következő gondjaim vannak:

- ha a házban nincs maximálisan kitakarítva (letörölgetve minden egyes porszem, felmosva, kiporszívózva) akkor nem szeretek saját magammal sem foglalkozni (pl. sminkelni)

- ha nincs tökéletes rend (minden tárgy az "élére állítva", szépen sorban a polcokon a díszek, könyvek, ruhák a szekrényben, parfümök a fürdőben stb.), akkor nem érzem jól magam, feszült vagyok.

Ha nem áll fenn a tökéletes rend, képes vagyok programokat lemondani, ha elhívnak valahová, mert előbb az kell, hogy minden cm-re pontosan a helyén legyen.

A takarítást és rendrakást nem csinálom persze napi 3-szor, de képes vagyok naponta többször megnézni, hogy minden szépen, egyenesen áll-e és hasonlók.


Mit gondoltok?


2012. dec. 11. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
beteg vagy...rendmániás...keress orvost....
2012. dec. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez tényleg mániás dolog. Van aki 8-szor mos kezet percenként, az is ilyesmi.

Ez magától nemigen múlik el.

Szerintem próbálj meg tudatosan ellenállni a késztetésnek.

Pl.: csinálj programot, olyat amit tényleg szeretsz, de mielőtt elindulsz, boríts ki egy halom zoknit a szoba közepére és hagyd ott.

Mikor hazaérsz, konstatáld, még mindig mozog a föld!

2012. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez kényszercselekvés lehet.

Jó pszichológust kellene keresni, mert ez rányomja a bélyegét a mindennapi életedre és egyre több rituálé fog hozzá csatlakozni az elkövetkezendő évek alatt.Akár ilyen önellenőrzések: elzártam-e a vizet, lekapcsoltam-e a villanyt, kihúztam-e a vasalót stb. Szerintem ez mellett nem tudsz igazán lazítani, nagyon behatárolja a cselekvési körödet, pláne ha már a programjaidat is lemondod miatta.Gyakorlatilag mintha nem Te döntenél, hanem a benned felgyülemlő feszültség, amit így tudsz feloldani.

Ez egy egész jó összefoglaló róla, persze mindenkinek más-más a megjelenő kényszertevékenysége:


[link]

2012. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!