Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok a pszichológusról?

Fanni1713 kérdése:

Mit gondoltok a pszichológusról?

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Melyikről? Én a Mengeléhez jártam.
2012. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a pszihológushoz járásról
2012. dec. 13. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem asznos, sok önismeretet és önbizalmat ad egy problémamentes ebernek is, ha bajban van valaki, akkor me nemcsak tünetet kezel, hane életreszóló tanácsokat is adhat a problémák, emberek heles kezelésére.

Ostoba előítélet, hogy csak a bolondok jár(ja)nak pszichológushoz!!

2012. dec. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mengele nem pszichológus volt.


Semmilyen probléma nincs vele, ez egy általános (többek közt magyar) visszamaradott látásmód,miszerint aki oda jár,az elitélendő,nemtudja magától megoldani a problémáit,természetesen ez nem igaz. a pszichológia egyfajta útmutatás egy kapaszkodó ami sokszor sokat segithet és ártani nem árthat. ez a kérdés is azért merül fel gondolom,mert úgy érzed ezzel valami "Probléma" van. de azért mert az emberek többsége a lelki,neurológiai problémákat nem ismeri el mint baj,attól még nincs igazuk. gyerekkorba,fiatalkorban is sokat segithet,főleg ha a szülö nem tudja ellátni a feladatát,bizalmatlan a gyerek mindenkivel,vagy bármi egyéb.ezért van a pszichológus,azon problémákhoz amiket sem szülö sem saját maga az ember nem tud megoldani,hozzászólhat egy kivülálló szakember..ártani nem árthat,én kifejezetten pártolom.amikor pszichológia fakultáción voltam,azok a problémák amiken egy gyerek,vagy egy szülő 3 hónapig vekengett meg értetlenkedett, egy közös beszélgetés azonnal megoldotta egy megfelelő szakemberrel.

persze,az általános problémáknak is van egy határa, feltétlen csipcsup dologért nem érdemes odacitálni bárkit,de nyilván úgy kell érezni(orvos javaslata stb,)hogy szükség lehet rá.ennek fényében ,gyermek, fiatal ,felnőtt bármikor elmehet hozzá.(én kifejezetten pártolom,a pedagógusoknál sem viccből alapkövetelmény a pedagógiai pszichológia)


a kérdés maga, nem tudom ez megfelelő válasz-e amit fentebb írtam de elég zavaros, nincs konkrét dolog amire válaszolni lehetne,nem részletes.

2012. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!