Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lett már valaki öngyilkos...

Lett már valaki öngyilkos azért mert kíváncsi, hogy mi van a halál után?

Figyelt kérdés

A helyzet az , hogy az egyik barátom öngyilkos lett és ennek az okán tűnődök már napok óta , hogy miért is lőtte fejbe magát .

Ő is biztonsági őrként dolgozott . Hétfőn délben elment haza a fegyverével együtt és fejbe lőtte magát az udvarukban . Elméletileg a bankban ahol dolgozott nem lehet munkaidőn belül elmenni és fegyverrel ki se léphetett volna az ajtón .


Őszintén megmondva csendes és visszahúzódó volt de tudta , hogy rám számíthat mivel évek óta jóban voltunk és sokszor segítettem már neki amikor bajban volt .

Utoljára a halála előtt egy hete beszélgettem vele de ott nem láttam semmi különöset a viselkedésén . Viszont visszagondolva eszembe jutott , hogy mondta , hogy elkezdetett olvasni egy könyvet a halál utáni életről és lehet , hogy ezzel célozni akart valamire ? Vagy én nem értettem a célzását és le tudtam volna beszélni , hogy hülyeség az egész téma ? Mivel akkor csak annyit mondtam neki , hogy senki se tudja mi van utána . A barátnője szerint se volt semmi különösebb gondja .

Így csak arra tudok gondolni , hogy lehet , hogy az én hibámból halt meg , mert akkor nem vettem nagy jelentőségét a kérdésének , hogy mi van a halál után ?


Mi vezethet valaki arra , hogy öngyilkos legyen ?


2012. dec. 14. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Nem a Te hibád. Ő döntött igy, ...és rosszul. Nagyon nagy butaság volt, amit tett! A halál után nincs SEMMI, nemléti állapot.
2012. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
AZ hülye aki emiatt lesz öngyilkos. Ne hibáztasd magad, Te nem tehetsz róla.
2012. dec. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Ez már csak azért is hülyeség volt, mert mindenképpen meg fog halni mindenki és meg fogja tudni mi van a halál után, felesleges siettetni.
2012. dec. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Súlyos depresszió miatt lesznek öngyilkosok az emberek, nem azért, hogy tudják mi van utána. Szerintem ő csak szimplán titkolta, hogy depressziós, az, hogy a túlvilágról olvasott, pont annak a bizonyítéka. Aki depressziós sokat gondol a halálra, ezért kezdenek ilyenekkel foglalkozni. Akárhogy is, ti nem vagytok felelősek, segítséget is kérhetett volna.
2012. dec. 15. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!