Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van tippetek vagy ötletetek...

Van tippetek vagy ötletetek arra hogy ne legyek ennyire lelkis?

Figyelt kérdés
Olyan vagyok, aki inkább nem mondd semmit minthogy megbántson valakit, hallgat mindenről nehogy másnak fájdalmat okozzon, és hát nem vagyok egy hú de önbizalom dús ember, mert nem nagyon kapom meg azt a dicséretet ami kell ahhoz valaki megfelelő önbizalommal rendelkezzen.Ennek nem tudom mi az oka de már nagyon zavar és ezért kérem a tanácsotokat.Ha lehet nem olyasmit írjatok hogy pszichológushoz mennyek ,hanem tippeket amivel itthon is tudnék rajta változtatni.Vagy könyvet.Tényleg nagy szükség lenni a segítségetekre.Előre is köszönök minden jó hozzászólást.
2009. aug. 22. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

sztem kezdj el bezsélni, max finomabban és előtte gondold meg 5ször h ártasz e vkinek a megszólalásoddal. aztán később már magától menni fog, nemkell majd mindig ennyire átgondolni. nyugodtan beszélj, ha éppen nem vitatkozol, elég kicsi rá az esély h egy mondattal megbántasz vkit. az pedig h vkinek a fehér kocsi, neked meg a kék kosik tetszenek, ezzel nembántasz meg senkit, az ilyenektől

nemkell félned.

az önbizalom pedig nemcsak mások dicséretéből épül fel. annak egy része a te "műved".

éjszakánként, mikor felekszel aludni, elemezd magadat egy kicsit, gondolj arra h milyen ember vagy te, vajon van e bennede vmi különleges, vagy vmi más, ami nem minden emberben van meg, ilyenek. beszélgess magaddal. ez segít. nemfognak hülyének nézni, mert senki sem fog tudni róla :D nemúgyértem h hangosan kezdj el beszélgetni magaddal, hanem éjszaka, mikor egyeüdl vagy, eccerűen beszélgess magaddal. de neúgy h hello, xy vagyok, há téged hogyhívnak?:D nemigazán tudom elmagyarázni, h hogyan, de hátha rájössz h miről is beszélek.

2009. aug. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm a válaszodat!!!:)Aranyos vagy hogy válaszoltál.
2009. aug. 23. 09:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem szabaduljál be valamelyik nagyobb könyvesbolt pszichológiai részlegébe, és kezdjél ott olvasgatni. Fogsz találni olyan könyvet, amelyik megtetszik neked és segít.
2010. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!