Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 14 évesen rettenetesen depress...

14 évesen rettenetesen depressziós vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Először is ezt a számot hoznám el. Teljesen kifejeziu az érzéseimet.

http://www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg


Egyszerűen túl messze áll tőlem a világ, nem ért meg senkit (csak a szüleim, de ezt később). Annyira kívülállónak érzem magam, és NEM AKAROK ÉLNI. Nem értem az élet értelmét. Rengeteget sírok.

Ránézésre olyan vagyok, mint egy átlag lány, és néha tudok boldog lenni, ha csak szórakozok itthon, de szinte minden nap rámjön ez az érzés, hogy "Mikor leszek már túl az életen?"

Az emberek szörnyűek, érzéstelenek és buták. FÉLEK tőlük.


Imádom a szüleimet, és a bátyámat, olyan szinten, hogy az már fáj. Értitek? CSAK miattuk élek. Mert ha ők nem őrülnének bele a halálomba, akkor gondolkodás nélkül megölném magam. De nem tehetem ezt.

Csak az a baj, hogy szörnyen RETTEGEK A HALÁLUKTÓL. Folyton az jár a fejemben, hogy mi van, ha megverik a bátyámat? Ha egyszercsak valami érzéstelen senkik meggyilkolják az utcán, és megkapom a hírt, hogy már nem él?! Nem tudjátok elképzelni mennyire bőgök most.

Vagy mi van, ha elvesztem a szüleimet, és a bátyámmal magunkra maradunk. Mi lesz a bátyámmal? Hogy fogja elviselni? Vagy ha a bátyám meghal, én meg élek, akkor a szüleim nem ölthetik meg magukat miattam... Mi lesz velük? A szemem előtt látom, ahogy ordítanak, és megbolondulnak.

Már túl sok a fájdalom. Nem bírom.

Nem bízok a emberekben, és félek kimenni az utcára. Túlságosan imádom a családomat.

Mit tegyek? SEGÍTSETEK, könyörgöm, mert szörnyű az életem. Vidéki vagyok, nincsenek barátaim, csak egy, de ő sem érti meg az érzéseimet. Ő nem szereti így a szüleit, és ő nem is gondolkozik olyanokon, mint ént. És olyan jó neki. Senki sem tetszik, nem akarok barátkozni, mert gy érzem, hogy mind érzéstelenek,és nem értenek meg.

Belegondolok, hogy meghalok, és akkor mi lesz a szüleimmel... Vagy hogy ők halnak meg, és a bátyámmal megüljük magunkat. MIÉRT? Miért ennyire kegyetlen ez a világ? Miért ilyenek az emberek? Szinte minden nap bőgök, és szörnyen fáj a szívem. Attól félek, hogy ebbe fogok belehalni.

Segítsetek, könyörgöm. 14/l



2012. dec. 19. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Az egész életedet átkísérő félelmed abból származik, hogy félsz a szüleid halálától?
2012. dec. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Menjél el pszihologushoz,mielőtt teljesen becsavarodsz és legyilkolod a fél falut.
2012. dec. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
inkább gyere és dumáljunk egy jót! (: blaircarter@hotmail.hu az msn címem
2012. dec. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolkodj az eszeddel, ne csak azt lásd meg ami van éppen, hanem láss a dolgok mögé (ez nem egyszerű de próbáld meg). Próbálj uralkodni az érzéseiden. Ugye azt te is érzed, hogy rengeteg hülyeségen jár az eszed? Amikor észreveszed, hogy megint valami hülyeségre gondolsz stoppold le az agyad és mondd azt, hogy elég. Ha meg akarsz változni, azt AKARNOD KELL, és hinned, hogy sikerülni fog. 14 éves vagy, hát okosodnod kéne sokat és akkor nem lenne ez. Foglalkozz mások bajával, ne csak a családodnak segíts, hanem segíts másoknak is (ne érdekeljen, hogy ők leszarnak téged, majd idővel viszonozni fogják ezt neked, és törődni fognak veled), és foglald le magad, csinálj valami olyat amit szeretsz és akkor nem leszel ilyen szomorú, nem ilyeneken fog járni az agyad. Remélem tudtam segíteni! 14 évesen meg szerintem ez normális, szerintem sok ilyen gödörben leszel majd még, de ha egyszer kilábaltál egy ilyen szarból, akkor már legközelebb könyebb lesz.
2012. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja meg próbálj meg rájönni, hogy miért és hogyan alakult ez ki, miért nem törődnek veled stb. (amikor azt írtam hogy segíts, törődj másokkal azt az ismerőseidre értettem)
2012. dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezeket a szélsőséges érzéseket, erős félelmeket én részben a koroddal is magyaráznám. A legtöbben elfelejtik, hogy a kamaszkor bizony nehéz időszak. Szerintem a legfőbb, hogy maradj nyugodt, ahogy érsz, tapasztalsz mindenélét, és egyre bölcsebb leszel, elcsitulnak ezek a dolgok.

Olvasgasd nagy emberek életrajzát, tanításait.

[link] --pl. ő nagyon erőt adó valaki, jó hatással van a nézőre. Látod azt a nyugalmat, amivel beszél az élet komoly dolgairól? Próbáld meg elengedni magad.

Még két tanács: igyekezz egészségesen táplálkozni. Lelki tünetek sokszor vezethetőek vissza ásványhiányra, esetleg pajzsmirigy problémára.

Másik tippem: foglalkozz állatokkal! Kutyasétáltatás, lovaglás, amit éppen megtehetsz -bizonyítottan segítenek oldani a szorongást.

Ja, meg még egy plussz ötlet: valamilyen sport? Jóga? Keleti harcművészetek? Ezek segítenek, hogy összeszedettebb légy, koncentráltabb és nyugodtabb.

Fel a fejjel!

Hihetetlennek tűnhet, de: minden rendben van. Idővel szépen a helyükre kerülnek Benned a dolgok.

2012. dec. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!