Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegségem lehet?...

Milyen betegségem lehet? Hogyan kezelhető?

Figyelt kérdés
Kis korom óta szorongó típus vagyok. Van egy állandó szorongás érzetem, amit már teljesen megszoktam. Tudom, hogy ez nem átlagos mértékű, de már beépült a személyiségembe, megtanultam kezelni. Ez eddig ha jól tudom generalizált szorongás. De a szociális fóbia tünetei is megtalálhatók nálam. Eddig úgy éltem, hogy próbáltam elkerülni azokat a helyzeteket, amikben kellemetlenül érzem magam. 18 évesen viszont már el kéne kezdenem kicsit önállósodni, próbálom egyre gyakrabban ilyen helyzetekbe erőltetni magam, hátha idővel jobb lesz. Sajnos azóta még rosszabb, ugyanis gyakran pánikroham-szerű rosszullétek jönnek rám. Kezd egyre elviselhetetlenebbé válni. Mi lehet ez konkrétan és mit tehetnék, hogy a lehető leghamarabb kigyógyuljak belőle?
2012. dec. 27. 02:33
 1/1 anonim ***** válasza:
hát ezt itt ne várd, hogy diagnosztizáljunk ennyi ismeret alapján laikusan. Mintha már lenne pszichiáteri tapasztalatod, hiszen van magadról valami képed. Ha nincs, csak próbálod magad magadtól diagnosztizálni, gyógyítgatni, akkor jobban teszed, ha elmész egy szakemberhez, és majd ő megmondja mi ez, és hogy mit kell ezzel tenni. De igen, ez elsőre ilyen kevert szorongásos depressziós zavarnak, meg szociális fóbiának tűnik, de ezeket te magad is leírtad. Nekem talán könnyebb azóta magammal, amióta nagyjából tudom hogy mi bajom van. Persze annak a ténye, hogy beteg vagyok, az egy teher, de ahhoz hogy kijöjjek ebből mindenképpen egy támpont, segítség hogy tudjam mi a bajom, honnan induljak el. Ajánlom neked is egy komolyabb pszichoterápát, pszichológust, ahol megmondják mivel állsz szemben. Vannak ingyenes szanatóriumok is, ahol van terápia. Tündérhegy, és Thassala ház.
2012. dec. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!