Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos betegségem van,...

Szorongásos betegségem van, azt hiszem. Valaki help? 17/L

Figyelt kérdés

Tehát arról van szó, hogy gyakran, ha olyan helyzetbe kerülök, pl hazajövök és nincs itthon senki, vagy nem tudok elaludni és kavarognak a gondolataim; vagy ha sokat vagyok egy helyben és nincs a helységben levegő...akkor megijedek, hogy rosszul lehetek. És ez az, amitől ténylegesen berosszulok. Dobog a szívem és nagyon félek. Már nem tudom, hogy mit kezdjek magammal, átkozom magam a saját hülyeségem miatt. Már kértem pszichológus segítségét, de még nem tartunk ott, hogy ez bármennyit segítsen.


Sokat jelentene, ha tudnék valakivel beszélgetni, akinek volt már ilyen vagy hasonló baja. Tudna valaki írni? :/ :( Csak beszélgetni szeretnék valakivel, akinek volt már ilyen . :) Köszi ^^



2012. nov. 23. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg beszélgethetnél egészséges emberekkel és akkor megtudnád, hogy néha ők is nyomottak, ha egyedül vannak otthon. Általában segít, ha az ember bekapcsolja a tévét vagy akár csak valami zenét hallgat, vagy ha van valami hobbija, ami leköti a figyelmét.
2012. nov. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én szívesen beszélgetek veled, de ha már azért, mert beírtam, hogy Győr, ezt is kihozta, megmondanád nekem, hogy mennyi esélye elérni a 22.21-kor Győrbe érkező vonattal egy 22.32-kor onnan elhúzót?

(tényleg szívesen beszélgetek veled)

2012. nov. 24. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is van szorongásom, szerintem elég rég óta, és annyit tudok hozzászólni hogy nekem nagyon sok időbe tellt, amig rájöttem hogy ez az. És hogy ez ugyanolyan betegség mint bármi más betegség, gyógyítani kell. van ilyen, hogy kevert szorongásos depressziós zavar, ez egy betegség elnevezés. Ha váltakozik, hogy néha szorongsz, néha depós vagy, akkor ilyened lehet. Ha ez néha meg van spékelve iszonyú felpörgéssel, tettrekészséggel, nagy tervekkel, érzelmi túltengéssel, szóval ezek váltakoznak, akkor mániás/bipoláris depressziónak hívják. Én most kezdem kitapasztalni milyen folyamatokon megyek át, és be kellett látnom, hogy ezeket a folyamatokat nem külső tényezők irányítják (bár nagyon könnyű azt hinni) hanem kémia, vagy valami az agyban. Nagyon nehezen törtem be annak hogy gyógyszert szedjek, Egy éve járok pszichiáterhez, azt hazudtam hogy szedem a gyogyót, de nem szedtem. Nem lettem jobban. Mostanra jutottam el oda, hogy akkor megpróbálom a gyógyszert, hátha. Ezek a szerek egy hónap után kezdenek hatni. Mivel nélküle nem ment, ezért megpróbálom vele, nincs más megoldás. Nem mondom hogy te is ezt tedd, csak elmeséltem én min mentem keresztül. Én állandóan agyalok, nem értem a világ összefüggéseit, az embereket, a gonoszságot stb, és nincs kedvem küzdeni, nem tudom élvezni az életet, elfáradtam az álmaimba, csalódtam az emberekben. nálam így jön ki. Nem tudom mi az oka, már abban is elfáradtam hogy folyton nyomozzam velem miért van ez. Talán gyerekkori trauma miatt, amit nem tudtam feldolgozni. de ez hosszú lenne. gyógyulást kívánok neked, remélem megtalálod a kivezető utat ebből az útvesztőből.
2012. nov. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat! második, hááát...nemtom, nem sokat szoktam vonatozni, de mindenesetre sztem ha elég gyorsan meg tudod venni a jegyet a kövi vonatra, akkor simán :) igyekezz a leszállásnál és akkor van rá esély :)
2012. nov. 26. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!