Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizoid személyiség zavar...

Skizoid személyiség zavar gyógyítható vagy csak kezelhető? Milyen módszerekkel?

Figyelt kérdés
Esetleg ha van akinek ilyen problémája van...
2012. dec. 5. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
én ismerek valakit aki skizofrén ő gyógyszert szed.
2012. dec. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az más
2012. dec. 6. 11:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Személyiségzavar esetén gyógyszerrel nem mész sokra. A rendszeres kognitív viselkedésterápia segíthet, ha az érintett is akarja. Bár a skizoid személy jellemzője, hogy nem is törekszik az emberi kapcsolatok kiépítésére, nincs rá igénye.
2012. dec. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet rossz a diagnózis, mert én régebben nagyon is szerettem volna barátkozni, csak valahogy nem sikerült és mostanra megszoktam, feladtam, tehát valamikor volt rá igényem, sőt most is lenne, azt hiszem.
2012. dec. 10. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:
mik a tüneteid amúgy?
2012. dec. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17:23 vagyok. Ha nem az igény hiánya akadályoz, hanem szorongás vagy egyéb blokk, az nem skizoid személyiségzavar. Inkább skizotípia (feltéve, ha vannak egyéb tünetek is, derealizációérzet, hallucinációk). Szociális fóbiád nincs?
2012. dec. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
eléggé illik rám a skizotípiás, de néha normális vagyok, úgy értem lehet hogy ez nálam csak szociális fóbia, viszont abból elég durva
2012. dec. 10. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!