Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosságról beszélés...

Az öngyilkosságról beszélés csak figyelem felkeltés?

Figyelt kérdés
Az exbarátnőm mindig elég labilis volt.Már nem vagyunk együtt de facebook-on ismerősöm.Ma azt láttam hogy kiírta hogy szilveszterkor befejezi az életét.Kábé tíz ismerőse van ott csak de senki nem írt erre semmit.Komolyan vegyem és rákérdezzek vagy csak hisztizik?Nem is beszélünk már hónapok óta amúgy.
2012. dec. 30. 00:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Aki a facebookra írja ki az csak figyelmet akar. Kiprovpkálni hogy ráirjanak. Aki tényleg meg akarja tenni az nem szól senkinek hanem megteszi.
2012. dec. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyenkor még nem lehet tudni, hogy mennyire komolyan a szándékai. Van olyan ismerősöm aki végül megtette és meghalt, de van olyan is aki évek óta ezzel fenyegetőzik és még 1x sem kísérelte meg. Szóval nem tudom. Ha aggódsz érte inkább kérdezz rá, minthogy késő legyen.
2012. dec. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem csak figyelemre vágyik, vagy lelkiismeret furdalást/bűntudatot akar benned ébreszteni. Volt egy ilyen típusú ismerősöm, csak ő fiú volt. Évekig rinyált, hogy öngyilkos lesz ha szakít vele a barátnője...azóta is vígan éli a mindennapjait, pedig a lány kitette a szűrét.

Ellenben volt egy barátom aki depressziós volt, kezelték is, de kiengedték a kórházból, mert úgy gondolták az orvosok, hogy "meggyógyult". Nem sokkal később minden előzmény nélkül véget vetett az életének (nem jelentette be előre, hogy meg fogja tenni).

2012. dec. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet tudni - ahogyan a 2. válaszíró írta. Azért sem, mert többnyire az ezt tervező sem tudja, hogy megteszi-e. De átlépheti a "küszöböt".

Nagyon sokszor nem úgy van, hogy nem beszél róla, csak megteszi. Pl. Domján Edit többeknek, többször kijelentette, hogy nem akar élni 40 éves kora után. És most emlékműsor szólt róla.

2012. dec. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon aggódsz érte, akkor hívd fel, vagy írj neki üzenetet facebookon. Lehet, hogy magányos és jól esne neki a társaságod. Végül is pár perc neked nem olyan sok, de neki sokat jelenthet! :)
2012. dec. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A válaszadók ilyenkor legtöbbször, a saját helyzetüket projektálják, ők miért tennék vagy teszik az ilyesmit.


Nem lehet tudni, megteszi-e vagy sem.

2012. dec. 30. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

ÁLTALÁBAN igen. Persze, bekövetkezhet olyan pszichés állapot, aminél ténylegesen képes is lenne megtenni, de ez általában amolyan figyelemfelkeltő előjel.

Én a helyedben azért beszélnék vele, hogy mi van vele, mégis csak az exed...

2012. dec. 30. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
És ha tényleg, csak úgy felhívnád? Beleszakadnál?
2012. dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Beleszakadnék igen.Három évig aggódtam mert mindig előhozta ez az öngyilkos dolgot(nem próbálta meg sosem amúgy).Rengetegszer hallgattam végig.Sokat bántott is engem a szavaival és minden kedvességemre csak gyanakvás volt a válasz.Aztán mégis az lett hogy kopjak le mert nem szeret.Ha csak hisztizik én nem akarom újrakezdeni a beszélgetést mert megint felkavarodna ez az egész bennem.
2012. dec. 30. 13:35
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor töröld az fb-ről. Nem a te felelősséged.
2012. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!