Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok! Mit tegyek...

Pánikbeteg vagyok! Mit tegyek hogy elmúljon? Már nem bírom tovább! ( a többi lent )

Figyelt kérdés

Az egész úgy két hónapja kezdődhetett, rosszul lettem a suliban. Hányinger, remegés, szédülés, vert a víz, meg ilyenek. Akkor hazaküldtek. Párszor ez megismétlődött. Aztán kezdett egyre rosszabb lenni. ( vidékről járok be Pestre suliba.) Eleinte beértem a suliba és ott lettem rosszul, aztán már csak a metróig, Nyugatiig, vasútállomásig. Mostmár odáig fajult a dolog hogy otthonról el sem bírok menni. Amikor indulni kell és elkap a rosszullét szívem szerint bezárkóznák a szobámba. Elmentem orvoshoz, elküldött laborba, de az semmit nem mutatott. Szedtem valeriana relaxot de az sem segített. Decemberben csak egy napot voltam suliban. Azt mondták hogy valamitől félek, de nem tudom én se hogy mitől. A suliban mindenkivel kijövök, a tanárokkal is! Iskolát nem szeretnék váltani!!! Kérlek segítsetek!!!



15/L



2013. jan. 1. 19:29
1 2
 1/12 anonim válasza:

nekem is volt ilyesmi időszakom. én is vidékről járok be a gimnáziumomba, és egy időben mindig hányingerrel és hascsikarással mentem be a suliba. majdnem hogy gyomorgörccsel. nem tudtam miért, egy tök átlagos napon is így indultam iskolába. aztán rájöttem hogy a magyartanárom miatt félek ennyire, ő sajnos olyan hogy bármit tanulhatsz, bármiből felelhetsz, neki az nemjó. ráadásul engem még ki is nézett magának, nem tudok már ezen mit változtatni :) :/ én is kijövök a tanáraimmal (őt kivéve) meg a barátaimmal is jó a viszonyom, sok barátom van, de szerintem érdemes ezen elgondolkodni :)

nekem ezek a tüneteim szépen lassan elmúltak, megtanultam kicsit lazulni :)

2013. jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

18/L

bocsi, lemaradt :D

2013. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nekem nincsenek gondjaim a tanáraimmal, mindenki segít és tök kedvesek! :) Remélem nekem is elmúlnak a tünetek!!!
2013. jan. 1. 21:12
 4/12 anonim válasza:
elhiszem hogy kedvesek meg segítenek, de én is a saját gondomra kb 1 év alatt jöttem rá :)
2013. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Első, a gyomorgörcsöt ne keverd össze a pánikbetegséggel.

Én ugyanennyi idős voltam, mikor kezdődött, teljesen magamra ismertem a történetedben. Én 18 vagyok, nekem már 3 éve tart és most fogok először pszichiáterhez menni. Ne halogasd, mert csak rosszabb lesz, anno engem küldözgettek mindenhova, mert olyan beteg voltam..ha valaki az elején segített volna, nem fajult volna el idáig.

2013. jan. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hasonló történetem volt nekem is, blogot kezdtem róla nemrég, ha gondolod olvasd el.. Ha pedig úgy érzed, írj mailt, hátha tudnék segíteni: [link]
2013. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is pánikbeteg vagyok,és mindig attól rettegek,hogy leáll a szívem. :( Pedig egészséges vagyok,voltam mindenféle vizsgálaton.:( Gyógyszert szedek és dokihoz járok.

22/L

2013. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Tudnátok esetleg valami jótanácsot adni hogy mit tegyek akkor mikor ez rám tör??? Nekem nem 1-2 percig vagy óráig tart, hanem elég hosszú ideig, van hogy az egész napom úgy tellik hogy remegek és szédülök!
2013. jan. 2. 19:38
 9/12 anonim válasza:

Fontos lenne, hogy elmenj egy szakemberhez, és segítséget kérj, mert ezt egyedül már nem fogod tudni leküzdeni. Pszichiáter, pszichoterapeuta. A háziorvosodtól kérj beutalót.

Próbálkozz meg egy kineziológussal is, nekem ő segített a legtöbbet.

Mindegy kitől, de indulj el segítséget kérni, mert a végén oda jutsz, hogy tényleg nem mersz majd kimenni még az utcára sem. Minél hamarabb kezded el valamelyik terápiát, annál nagyobb az esélye, hogy meggyógyulj. Ne halogasd. Ki kell deríteni, mi okozza a szorongásodat. Egyébként én is a sulira tippelek.

2013. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7-es voltam: Mindenképp menj el orvoshoz, mert egyre rosszabb lesz, tapasztalatból mondom! Nekem is volt, hogy egész nap tartott, már elviselhetetlen volt, azt hittem meghalok vagy megőrülök... Miután elmentem dokihoz, nem csak a gyógyszer által,hanem már azáltal is megnyugodtam kicsit és jobban lettem,hogy elmagyarázta, mi ez az egész, és hogy ki fogok gyógyulni belőle! Hidd el,hogy Te is ki fogsz,jobbulást kívánok Neked!!! Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan priviben.:) Sajnos elég sok tapasztalatom van a témában...:(
2013. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!