Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék segíteni magamon?

Hogyan tudnék segíteni magamon?

Figyelt kérdés
Huszonhárom éves lány vagyok, egyetemista. Mindig is nehezen engedtem közel magamhoz az embereket, de akit sikerült, azzal nagyon közeli volt a kapcsolatom. Nagyon kevés embert érzek magamhoz hasonlónak. 19 éves koromban egészségügyi okok miatt elkezdtem eltávolodni szépen lassan az emberektől. Az egyetemen akadnak olyanok, akikkel jól kijövök, de nem tudom magamhoz közel engedni őket. Ma már olyan szinten vagyok, hogy sokszor rettegek az utcán lévő emberektől is. Pszichológusra nincs pénzem, de szeretnék változtatni az életemen, mert még túl fiatal vagyok. Tudnátok valamit tanácsolni? Esetleg aki átesett hasonlón, tudna segíteni, hogy hogyan tudnék segíteni magamon?
2013. jan. 1. 19:41
 1/1 anonim válasza:

nagyjából én is ugyanilyen helyzetben vagyok. mostanában én is borzalmasan nehezen engedek magamhoz közel embereket. ahogy új suliba kerültem azt vettem észre, h nagyon nehezen tudok barátkozni, csak néhány emberrel. emiatt kétségbeestem, h ki leszek utálva és pánikbeteg lettem. most már úgy vagyok vele, h ők a bunkók. miattuk nem tudok közeledni feléjük, nem miattam.

gondolom te sem magad miatt kezdtél távolodni az emberektöl. leírnád, h mik voltak azok az egészségügyi okok?

egyébként azt tanácsolom, h próbáld meg figyelmen kívül hagyni az emberek véleményét és ne rettegj tőlük, hisz semmi okod nincs rá. mitől rettegsz? hogy beszólnak? és? csak a nyomik szólnak be! hogy kiröhögnek? csak az olyanok teszik akik saját magukkal sincsenek megelégedve!

ha akarsz írhatsz privibe és elbeszélgethetünk :)

2013. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!