Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Diagnosztizáltam magamon...

Diagnosztizáltam magamon Bipoláris zavart. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok, a bipoláris zavar Wiki oldalán olvasottak alapján minden tünet illik rám, mit tegyek? Azt írják, lehet kezelni és együtt élni vele, de én csak az életem miatt is meg akarok halni. (Kísérleteim is voltak. Jelenleg nem orvos által felírt xanaxot szedek...)

2012. dec. 16. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Menj orvoshoz, de azt ne mondd neki, hogy te diagnosztizálod magad, mert kissé ki fog akadni, és teljesen igaza is lesz. az, hogy mit mond a wiki az egy dolog, a másik meg az, hogy a bipoláris zavart még az orvosok is hosszas kivizsgálás után állapítják meg.

A xanaxot meg talán jobb lenne, ha nem szednéd, pláne nem 13 évesen.

Nincsenek szüleid?? kérj tőlük tanácsot basszus, és foglald el magad, hogy ne unatkozz annyira.

2012. dec. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még az orvosok SEM diagnosztizálják a saját betegségeiket. Xanaxot pedig honnan vettél? Azt csak orvos írhatja fel.

Menj orvoshoz, mert így komoly bajod is lehet. Nem meghalsz, hanem beteg leszel.

2012. dec. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia:) Hasonló helyzetben vagyok mint te,ha van kedved beszélgetni velem akkor írj egy privátot:) 14/l
2012. dec. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olvastál már hipochondriáról? Egy kollégám kapott egy orvosi könyvet, amely szerint egy hét alatt diagnosztizált magán 92 betegséget.
2012. dec. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

#1 13? 14 vagyok..

#nemtudommennnyi Google.com xanax eladó;)

#?? neked írtam privátot:)

2012. dec. 16. 15:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen én is "szenvedtem" ebben a betegségben, meg még sok másban is. De kinőttem! Azért tudtam kinőni, mert csak beképzeltem magamnak, kamaszos hiszti volt, szerintem te is csak túlérzékeny vagy, persze lehet h nálad tényleg van vmi, természetesen nem tudhatom... Ahogyan magamat és a környezetemet megfigyeltem azt vettem észre, h 14-18 éves kor között nagyon sokan kilyukadnak a bipoláris zavarnál a túlzott önvizsgálat következtében, ergó csak azt HISZIK, h bajuk van... Azért merem azt állítani, h te is csak bedumálod magadnak, mert pont olyan dolgokat írsz, amiket én gondoltam 16 évesen :)

A problémádra a megoldás egy szóban rejtőzik: elmúlik! (méghozzá magától)

A drogozást meg sürgősen hagyd abba, te sem gondolhatod komolyan h a valós vagy vélt problémáidat a bogyók megoldják. Kérlek fontold meg a szavaimat és ne sértődj meg rajta rögtön, és légy nagyon őszinte magadhoz, amikor felteszed a kérdést: én tényleg beteg vagyok? Én biztos vagyok benne, h egészséges vagy :)

2012. dec. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is hipochondriára gyanakszom...Jómagam is napi/heti jelleggel csináltam ezt az önvizsgáltatást, hogy vajon milyen bajom lehet, ha indokolatlanul viszket a lábam középső ujja, vagy spontán fejfájásaim vannak halánték táján. De annyira belelihegtem magam ezekbe, hogy agykontrollal akartam magamat gyógyítani, de aztán attól is féltem, hogy azzal is ártok magamnak, és belezavarodtam dologba, és idegileg full kikészültem. Szóval szerintem most eriggy ki az az emberek közé, és ne csak sajnáltasd magad orvosokkal, mások figyelmét nem csak a betegségekkel tudod magadra irányítani...
2012. dec. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bipoláris zavar megállapításához több év kell. Depressziós vagy?


Amúgy orvos, viccen kívül, de ő sem erősíti meg a bipoláris zavart. Ebben a korban van más mentális probléma is ami hasonló tüneteket okoz (hormonokról nem is beszélve..)

2013. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!