Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám kipihentetni a...

Hogyan tudnám kipihentetni a szellemi részemet?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nem a testem fáradt, hanem a szellemem. szellemi melót végzek nem fizikait. Szabira most nem tudok menni, de kéne valami, mert hulla vagyok minden nap.
2009. aug. 26. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden olyan tevékenység jó, amihez nem kell használni az agyad, és élvezed. Sétálj nagyokat, menj úszni, mozgasd meg kicsit a tested, persze túlerőltetés nélkül. És alvás, alvás, alvás.
2009. aug. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az alvás nagyon fontos. Lemehetsz alfába, ha ismered az agykontrollt. Vagy munka után lefekszel egy fél órára, valami kellemes zenével, és csak utáni állsz neki az otthoni munkának.
2009. aug. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ez nem egyszerű, de vannak módszerek.


Az első az, hogy mindig legyen olyan idő, amikor nyugodt lehetsz. Tehát pl. határozd el, hogy munkaidőn kívül ne gondolj a munkára vagy egyáltalán a jövőre. Nagyon sok ember életét tönkreteszi a jövőn való aggódás.


A második az, hogy a zene fontosságát nem lehet túlbecsülni. Ha bevásárolni mész, vagy autózol a városban stb., akkor mindig szólhat valamilyen háttérzene. Gondosan össze kell válogatnod az anyagot: városban való közlekedéshez, ügyintézéshez, vásárláshoz stb. a háttérzene jobb, ha serkentő, élénk, vagy brutális, vagy optimista. Elalvás előtti olvasgatáskor pedig nyugodt. Nagy közérzetjavulást tudsz így elérni. Mondjuk városbeli bumlizáshoz egy kis Sex Pistols vagy Wagner; reggel, ébredés után Mozart/Telemann/Scarlatti, este Bach/Beethoven/Bruckner.


A harmadik nem biztos, hogy mindenki számára tartható, de nekem beválik. Úgy élek, hogy hétközben korán fekszem és korán kelek (tehát pl. lefekszem 8-9 körül és felkelek 3-4 körül). Ennek az az értelme, hogy amikor felkelek, akkor az az időszak, amikor a legvilágosabban gondolkodom, leginkább el tudok mélyedni egy könyvben vagy a klasszikus zenében stb., amikor tehát a legproduktívabb vagyok, az enyém. Nem a munkahelynek adom azt az időszakot, amikor az agyam a legjobban működik. Reggel olvasni szoktam vagy zenét hallgatok, és a munkahelyre is feltöltődve és frissen érkezem. Egy ilyen napirend persze függ attól, hogy hogyan egyeztethető össze a család többi tagjával.


És még egy csomó általánosság, pl. hogyan kell jól és hatékonyan aludni (altató helyett általában megteszi a hideg, másoknál a forró fürdő), a hossza is számít (van, amikor a kevesebb több).

2009. aug. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek, tényleg rengeteget segít a koránkelés, ha van módod előtte korán lefeküdni, és így tényleg kialszod magad. Nekem a munkám nem koránkelős, de még sulis időkből emlékszem, mennyivel frissebb voltam egész nap, ha valami miatt felébredtem jó korán, és volt időm indulás előtt valamit a saját kedvemre tenni (olvasás, zenehallgatás), és nem a rohanva elkészülésről szólt a reggel.
2009. aug. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
az a gond, hogy sok otthoni melóm lenne, bevállalt maszek melók. Így is keveset tudok végezni mostanság emiatt a fáradékonyság miatt. Lefeküdni este 8-9kor meg szinte lehetetlen, úgy érzem, hogy elpazarlom a napot. Ma is reggel 6kor akartam kelni, hogy lemenjek kicsit korizni egy 20percet meló előtt, de kinyomtam a telót mert majd összeestem így is. igaz éjfélkor feküdtem. Alapból 6után érek haza melóból. zuhany, kaja, kis szöszmötölés és már 7óra van. akkor ha lefekszem 8-9kor akkor a szabadidőm leredukálódik 1-2órára? nagyon gáz lenne, az életben nem érnék el soha semmit ha nem lenne szabadidőm amiben tervezhetek meg építhetek, stb :S
2009. aug. 27. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!