Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pókfóbia! Segítség! Mit...

Pókfóbia! Segítség! Mit csináljak? (lennt részletek)

Figyelt kérdés
Jézusom! Szerintem én kezdek begolyozni! Este elkezdett fájni a fogam, bevettem egy algopyrint és néztem a tévét. Aztán mikor már hatott lefeküdtem aludni. Egészen éjjel 2:20ig sikerült békésen aludnom, de aztán álmomban megjelent egy óriási pók! Gyorsan kiugrottam az ágyamból. Amikor becsuktam a szemem, mindig a pókot láttam. Egy idő után rosszabb lett. Ha ránéztem az ajtóra és utána becsuktam a szemem, akkor azt láttam, hogy kinyílik az ajtó, és ott ÁLL(!) egy nagy pók. Innentől fogva nem aludtam. Fordult már elő velem ilyen, hogy nem aludtam a pókok miatt, de ilyen súlyos még nem volt. Segítsetek!
2009. aug. 26. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
ne félj tőlük! a pókok a barátaink :). próbáld meggyőzni magad, hogy itt nincs semmi. nyugodj le. és menj el dokihoz, talán tud valamit felirni
2009. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is írtózok a pókoktól (egyszer egy féltenyérnyi pók társaságában kellett fogat mosnom:S ) de nyugi, gondolkozz reálisan. lehetetlen hogy egy óriási pók álljon az ajtódban, ilyesmi nem történhet meg. óriás pókok csak a filmekben vannak, a legnagyobb pók faj a madárpók, ami Mo-n esetleg csak az állatkertekben van. Tény hogy elég ijesztő lenne egy hatalmas pókot látni, de ez csak a képzelet szüleménye:)

én azt olvastam, hogy több lépésben kell kigyógyulni a pókfóbiából: 1.plüss pók megfogása

2.egy kis pók akvárumának, vagy üvegének megérintése

3.kis pók megfogása

4. pl.állatkertben a madárpók üvegének megérinbtése

és 5.a nagy pók megfogása, de szreintem ez nem lehetséges, mert állatkertben sem meg máshol sem lehet megofgni a pókokat :D esetleg a otthon tart vki...

SZÓVAL NYUGÍÍÍÍÍÍ!!!!:D :D

remélem segítettem valamennyit

13/L

2009. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igen, mindig nyugtatom magam, hogy nyugi ez lehetetlen, nincs ekkora pók, meg hogy semmi vész. De mindig elsírom magam, tudom, hogy nincs ott semmi, és nem mondhatnám, hogy félek, azt sem, hoyg írtózom. Valami más. De fogalmam sincs, hogy mi. :(
2009. aug. 26. 21:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is pókfóbiám van.Nekem akkor lett jobb,mikor a volt barátom vett madárpókokat,2-t.Názegettem őket,egész nap egy pici szobában voltam velük.Annyira jót tett,hogy amikor éjjelre nyitva felejtette a volt barim a terrárium ajtaját és másnap egyedül vettem észre,nem paráztam be.Gyors visszatettem.Még jó hogy a póki nem mászott ki!Amúgy egy pici madárpók ami kölyök,nagyon ari,nem tudom,talán vegyél egyet.
2009. aug. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Jézusom 13:06os én nem simogatnám a "cuki" pókokatXD

hát eskü elöbb kapnék sokkot minthogy megszokjam őket...:P

2009. aug. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

13:06 vok

hát én se simogatnám meg, de egy papíron olvastam :D

2009. aug. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is arachnofóbiás vagyok, és eszembe sem jutott ilyen kigyógyító-terápiára vagy mire menni:P Az lenne az én halálom!Plüss-póktól is félnék, mert én elsősorban a gusztustalan alakjuktól félek :S
2009. nov. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!