Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éreztétek már kilátástalannak...

Éreztétek már kilátástalannak az életetek (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Azt hiszem az elejétől kezdem, nagyon zűrős családban nőttem fel, apukám barátnőjével kellett élnünk 14 éves koromtól( anyámmal-aki öngyilkos lett- és öcsémmel meg persze apámmal)...egy nagyon erőszakos nő volt, szépen lassan kiutált engem a családból.Anyámat rávette, hogy 19 évesen(18 évesen otthagytam az iskolát-főiskola-, hogy minél előbb önállósuljak) rúgjon ki engem a házból...szerencsém volt, hogy a mamám befogadott. Aztán minden kezdett egyenesbe jönni, találtam egy biztos munkát, megtaláltam a szerelmet. Össze is költöztünk, 22 évesen gyermekeink születtek.Ikrek, 1 fiú és 1 lány. Aztán kezdett minden tönkremenni, sokat veszekedtünk, elhidegültünk a férjemmel. Mindig is tovább akartam tanulni, főiskolára menni, befejezni amit abbahagytam...mostanra már 3 évesek az ikreim, el is kezdték az óvodát, viszont észre vettem magamon, hogy nagyon elégedetlen és boldogtalan vagyok. Jelenleg még mindig gyesen vagyok az ikrekkel, úgy érzem mintha nem lenne életcélom, amit akartam azt pénz hiányában nem tudom megvalósítani( pénzügyi-számviteli főiskola)...max. csak 1 éves p-sz okj-s képzés, amivel semmit nem érek majd...Nincsen végzettségem se, munkám se,a férjem sem támogat, ha nem lennének a gyerekek szerintem már én sem lennék...úgy érzem én is úgy végzem mint anyám...
2013. jan. 3. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:

"Éreztétek már kilátástalannak az életetek?"


Igen, sokszor. Az egész élet erről szól, örömök, sikerek, kudarcok, veszteség... és talpraállsz, majd újra valami kudarc, mélység, megint felállsz. Szokj hozzá a gondolathoz, hogy az élet valójában sajnos pont ilyen, de felül kell emelkedni ezen, és csak a szépségeit nézni.. Nálad pld. fiatal vagy, két gyönyörű egészséges gyermek anyukája. Sok-sok időd van még.. fog jönni egy újabb kapcsolat, örömök, szép évek, aztán majd megint jön valami ami ledönt a lábadról.. :( Én azt szoktam mondani, hogy semmi sem örök, csak a változás. Fel a fejjel!

2013. jan. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem te is emlékszel még milyen fájdalmat okozott neked anyukád ezzel. Ne hagyd te is magára a gyerekeidet. Nekik anya kell, aki TE vagy.


Lehet, hogy most egy nagy gödör van az életedben, de próbálj meg arra koncentrálni amid van és ami fontos, jelenleg a gyerekeid. Ha el tudsz majd menni dolgozni, akkor már könnyebben lehet gondolkozni a főiskolán is.

Szerintem sokat segítene neked valami jó hobby. Olyan, ami nem feltétlenül költséges és kicsit kitölti az idődet, meg lefoglalja a gondolataid, hogy ne csak arra koncentrálj, hogy moyt milyen rossz. Barátaid vannak, akikre számíthatsz? Mert, ha igen, akkor járj el picit többet velük, lehet közben megismersz valakit, aki szeret és elfogad majd a gyerekekkel együtt.


Sokan, sokféleképp élünk meg nehéz időszakokat, de túl kell jutni rajta. Légy erős. :)

2013. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Van 2 barátom, de most egyik se ér rá, az egyik nagyon sokat dolgozik a másiknak pedig a kisbabájával van elég elfoglaltsága...én is azt hiszem, hogy valami elfoglaltság kéne nekem, ami leköt. Soha nem tenném azt amit anyám, mert tudom, hogy mekkora fájdalom egy anya elvesztése...bármilyen kilátástalannak is érzem a dolgokat, miattuk muszáj küzdenem. Csak úgy érzem valahol elveszett bennem a motiváltság...
2013. jan. 3. 10:15
 4/4 Mi közöd Tőle ***** válasza:
53%
Ha igazán akarod, akkor úgyis felül fogsz emelkedni. Sok szerencsét hozzá!
2013. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!