Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy néhány...

Miért van az, hogy néhány dolgot úgy csinálok, hogy számolom, hogy hányszor csináltam és csak akkor hagyom abba, ha páros a szám?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyfajta kényszeresség. Hagyd abba, mert rosszabb lesz.
2013. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Keress rá: obszesszív-kompulzív zavar, kényszerbetegség, kényszerneurózis, rögeszme. Döntsd el, hogy neked is ez van-e. Sőt, a legjobb lenne, ha orvoshoz fordulnál, minthogy önmagadat diagnosztizáld.
2013. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Súlyosabb esetekben ezt hívják kényszerbetegségnek. Van, aki kiborul, ha nem a szokásos parkolójába áll, van aki a párnáján a gombokat tekergeti, van aki csak a zebra fehér csíkjára lép, különben rossz fog történni vele.


Nyugi, a te esetedben még egyáltalán nem vészes!

2013. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Átolvastam, néma szóismétlés egyre gyakrabban fordul elő.
2013. jan. 3. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Én mindig a zebra fehér csíkjára lépek!! És nem csak jó történt velem... :)
2013. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én elismétlek mozdulatokat...még elnem múlik a "rossz gondolat"....elismétlem többször...mert ha nem továbbra is érzem a nyomást...kézmosás rengetegszer...

25 l

2013. jan. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, a népesség 2%-ának van kényszeressége, kényszerbetegsége, csak a legtöbben szégyellik bevallani és az otthon homályában végzik. :-) Leszokni erről nem lehet de ha pozitívan gondolkodsz ezügyben, akkor enyhülhetnek a tünetek.
2013. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!