Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka a túlzott...

Mi lehet az oka a túlzott elektromos érzékenységnek és néhány "különleges képességnek"?

Figyelt kérdés

Egy 16/L személyről van szó. Kifinomult a látása és hallása, gyakran szinte "gondolatolvasó", 99% -ban előre megmondja, hogy ki mit fog tenni/mondani, elképesztő logikai képességei vannak, érzékeny az elektromos, mágneses (és elektromágneses) mezőkre, a napszél sebessége és intenzitása tagadhatatlanul összefüggésben van a közérzetével, hangulatával (és a képességek erősségével).

Gyerekkorában tőle néhány méterre egy villám csapott be. Okozhatott ez a szervezetében traumát, ami miatt érzékeny a különböző sugárzásokra (zsibbadást és rossz közérzetet okoz akárcsak egy egyszerű áramjárta kábel)?

Esetleg bárkinek van valami tapasztalat, ötlete? Tudom, kicsit sci-fi-sen hangzik, de teljes komolysággal érdeklődöm.


2012. dec. 4. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:

szimplán kicsit magasabb lehet az iq és az eq -hányadosa az átlagnál.

magyarán a racionális gondolkodást ötvözi az empátiával + jó a logikai képessége.

"gondolatolvasó" - jó emberismerő, tudja hogy a hozzá közelállók hogy reagálnak a többéves tapasztalatból. + még kisakkozza a lehetőségeket a logikájával.

csomó ember van aki érzékeny a sugárzásokra. a röngtennél dolgozókat nem véletlenül küldik időnként kényszerszabira meg vizsgálatokra - ezt tanulom pont.

biztosan nem tett jól a villámcsapás, okozhatott sokkot, ijedséget esetleg tartós szorongást ami kihathatott a további életére (érzékenyebben veszi mások problémáit, odafigyelőbb, innen a "jövőbelátás").

teljes komolyasággal írom nincs abban semmi különleges hogy valaki kicsit intelligensebb és fronérzékeny, nyugi :)

2012. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, egyik-másik része elgondolkodtató :) igazából a leányzó nem nagyon érintkezik emberekkel (csak velem (vőlegény) és néhány barátjával), szóval a jó emberismerő.. hát nemtudom.

a képességek közé elfelejtettem besorolni a piszok jó memóriát: 1-2 éves korából is vannak kristálytiszta emlékei, pedig jobb esetben az ember 3-4 éves korára épphogy emlékszik.

igazából az érdekessége az egésznek, hogy érdekel az asztrológia és néztem grafikonokat a napszél sebességéről, intenzitásáról, különböző sugárzásairól és azt vettem észre, hogy amikor a megszokott 400 km/sec körül van, a párom közérzete jó, képességei kitűnőek, amikor 480-500 km/sec közelébe ment, ingerült állapotba került, amikor pedig 300-350 km/sec -re túlságosan lecsökkent, a hangulata padlót fogott, a képességei szinte elvesztek, nem hallott olyan jól, nem látott olyan jól (pl. képes arra, hogy ránéz mondjuk egy 1 négyzetméteres lóhere-tenyészetra és kapásból kiszúrja a 4levelűeket), memóriája pocsék lett, szineztéziája szinte eltűnt. amikor újra felerősödött a naptevékenység a normál szintre, a lány rendbejött. érdekes :)

2012. dec. 5. 07:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Apropó, még egy kiegészítés :) Párom tapasztalata az, hogy a közelében az elektromos készülékek tönkremennek, nem üzemelnek rendesen, számítógépek/okostelefonok lassulnak, lefagynak, de minden egyéb más készülékben műszaki hibák lépnek fel. Talán valami bioelektromos mező, aura?
2012. dec. 5. 15:43
 4/7 anonim ***** válasza:
16 éves a kiscsaj és a vőlegénye vagy?
2012. dec. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem érzem úgy, hogy a kor számítana. 16 éves létére 30-40 éveseket megszégyenítő komolysággal rendelkezik (és ismerek felnőtt embereket, akik totál gyerekesek). Tudom, sok buta ember úgy gondolja, hogy 16 évesen minek megállapodni, miért nem bulizik, pasizik és tombol. Egyszerű a válasz: mi a párommal komoly és boldog kapcsolatban élünk, nincsen szükségünk másik emberre, mi meg vagyunk így, nyugodt szívvel köteleztük el magunkat egymás mellett.

Amúgy első pillantásra mind kinézetre, mind gondolkodásmódra nem is lehetne megmondani, hogy 16, általában 25-nek nézik. A szőrszálhasogató gondolatodra nagyon jó példát tudok mondani: aki 17 és fél éves, az még gyerek és buta, aki 18-at betölti, máris komoly felnőtt? Nem számít ennyire az életkor. Ezek fényében a "kiscsaj" jelző pedig igencsak sértő :)

Végül idéznék valamit a gyakorikerdesek.hu kommentelő/válaszoló szabályzatából:

"Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!"

Ha nem a lényeget veszed ki a feltett kérdésből (ellentétben a kedves első válaszadóval, aki boncolgatta a témát, ahogy illik és jó válaszokat adott), akkor nem szükséges írnod. :)

2012. dec. 5. 19:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell túlmagyarázni, értjük, hogy vannak komoly fiatalok is. Ami engem sokkal jobban idegesít, az az egész fiatalság egy kalap alá vétele és komolytalannak elkönyvelése. Mindenesetre szerintem a jegyben járás ebben a korban még ettől függetlenül is korai.


Igazán örülök, hogy szíveden viseled az oldal színvonala fenntartásának ügyét. De nem aggódj, ha figyelmeztetésre van szükség, majd megteszik helyetted az ezért felelős személyek; nem szükséges ezért írnod :)))))))))))))))))))))))))))))

2012. dec. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Korai vagy sem, szerintem az adott személyektől függ. Néhány évtizeddel ezelőtt 16-18 évesen már a lányoknak már férjük volt, szültek és a háztartást vezették, persze ez már sokat változott.


Az egy kalap alá vétel és elkönyvelés ilyen-olyan dolgoknak engem is zavar, sokszor megbélyegeznek akár engem, akár a párom vagy éppen kettőnket. Voltak, akik lenéztek és azt mondták "Te nem tudsz élni b***meg!!" csupán azért, mert nem iszok alkoholt és nem dohányzok. Lehetne még sorolni, de akkor már tényleg eltérnénk a tárgytól :)

2012. dec. 5. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!