Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az életem egy csődtömeg, az...

Az életem egy csődtömeg, az iskolában bukásra állok majdnem minden tantárgyból, szüleim azt hiszik tanulok, nem tudom mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Egyre erősebben érzem hogy az öngyilkosság lenne az egyetlen megoldás azzal megoldanék minden problémát.

Nem merem elmondani hogy mindenből teli vagyok egyessel úgyse értenék meg javítani már nem tudok hiába van év eleje túl sokat gyűjtöttem be. Depressziós vagyok és pánikbeteg mellesleg. Nem igazán hiszem hogy bárki is tudna tanácsot adni de próbáljatok létszíves, köszi.

17/F


2009. okt. 18. 20:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán tanulni kéne... Az öngyilkosság nem jó semmire, és ez is csak azt jelzi hogy semmi akaratod nincs hogy inkább az öngyilkosságba menekülsz. Legyél inkább őszinte, és akkor az elején még lehetett volna segíteni a jegyeken.
2009. okt. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Dehat megcsak oktober kozepe van!Siman javithatsz meg barmibol.Van valami mas baj esetleg?
2009. okt. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt kéne meegtudni először is, hogy hogyan jutottál el idáig! Ez a probléma gyökere. Mi a baj? Történt az életedben valami nagyobb dolog ami felzaklatott? A szüleiddel mindenképp beszélned kell, mert ők melletted állnak, ők tudnak átsegíteni a dolgokon. Őszintén mondj el nekik mindent, és nehogy mégegyszer öngyilkosságra gondolj. Van ennél jobb megoldás is! Vannak barátaid? Van párod? Mi az ami miatt idáig jutottál? Ha vágysz egy kis őszinte megértő beszélgetésre, nyugodtan írj privit. De a szüleiddel beszélj mindenképp!!
2009. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

év végéig még ki lehet javítani a jegyeket.

az öngyilkosságot meg felejtsd el.

2009. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Az öngyilkoság nem megoldás! Na és ha megbuksz ismételsz 1 évet nehogy ezért baromságot csinálj. Beszélj a szüleiddel mond el hogy érzel. Megfogják érteni és segitenek megoldani a gondgyaidat. Nem fogja öket érdekelni pár rossz jegy.
2009. okt. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleiddel valamilyen okból nem tudsz beszélni, azt javaslom, hogy kérj egy 1/2 órát osztályfőnöködtől, és beszélj vele a gondjaidról. Vagy ha ő sem vevő rá, akkor keress meg egy nevelési tanácsadót, ha lehet sürgősen! Lehet, hogy nagyon hamar megoldást találsz gondjaidra. Ha lelkileg rendben vagy, akkor a tanulás is menni fog jobban!

Esetleg az illetékes helyi önkormányzatnál is érdeklődhetsz egy nevelési tanácsadó iránt. Tudtommal ingyenesen kell segíteniük ilyen helyzetben. Lényeg, hogy keress valakit, akivel beszélhetsz!!!

Sok sikert!

2009. okt. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkosság semmire sem megoldás. Ha komolyan pánikbeteg vagy, akkor orvosra van szükséged, és magántanuló is lehetsz. De lehet, hogy csak le kellene ülnöd minden nap, és véresre tanulnod magad.
2009. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Remélem elolvasod amit most fogok írni.

8-ban nem vettek fel a megjelölt középsuliba (szakközépbe 4,3-as átlaggal...), teljesen összeomlottam. Egy szakmunkásképzőben kötöttem ki, ahová olyan emberek közé kerültem, hogy kínszenvedés volt végigülni egy órát is. Nem tanultam semmit, bukásra álltam, évvégén feleltem csomó mindenből a 2-esért (épp hogy átengedtek), mert úgy éreztem egy semmi vagyok, szégyelltem magam, hogy ilyen suliba járok. Otthon persze úgy tudták, hogy minden rendben, tele vagyok jó jegyekkel. Aztán jött a bizonyítvány-osztás, anyumék meglátták a jegyeim, és megdöbbentek. Nem szidtak le, csak anyum egy kicsit, meg sírt is, apum meg elbeszélgetett velem, hogy mi történt velem, annyira normálisak voltak, (ekkor döbbentem rá, hogy milyen csodás szüleim vannak, és hogy mit tettem velük) elmondtam mindent nekik, aztán szobámba mentem, és elgondolkoztam az egészen. Rájöttem, hogy nem mehet így tovább, össze kell szednem magam, ha már itt vagyok, meg kell mutatnom, hogy tudom én jobban is, nem szabad összeroskadni. Ezt adta az élet, végig kell csinálnom. 3-ban és 4-ben az osztály legjobbja voltam, sok versenyt nyertem, de legfőképp tapasztalatot a 4 év alatt.

Sosem szabad feladni, mindig küzdenünk kell valamiért (még ha nehéz is), mert ha nem próbáljuk meg, akkor vesztünk, de ha meg sem próbáljuk, máris vesztettünk (na jó, ez egy idézet volt, de így gondolom).

Nehogy öngyilkos legyél, szedd össze magad, és tanulj, és ha a tanárok látják, hogy akarod, hidd el nem fognak megbuktatni!!! A szüleiddel meg ülj le, mondd el nekik az igazságot, az érzéseid, nem kell szégyellned fiú létedre sem! Meg fogod tudni csinálni!!!

BÍZOM BENNED!!!! :)

Hogyha nem nagy kérés, légy szíves majd írd meg, hogy hogy vagy, mi újság van veled, mert érdekel nagyon! :)

Egy aggódó lány.

2009. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Tanulni Tanulni Tanulni! csak a tanulással lábalsz ki a bajból! törekedj mostantól az 5 re és akkor nem lesz semmi baj! amúgy ha ennyire rosszul érzed magad irány a pszichológus!
2009. okt. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Először lelkileg kell rendbetenned magad! Ha értelmesek a szüleid, meg fogják érteni, hogy mindenkinél vannak mélypontok, és nálad a tanulásban most az van. Beszéld meg velük, kérj tanácsot, esetleg kérd meg, ha van idejük hogy mondjuk anyud tanuljon veled, vagy legalábbis kérdezzen ki a nap végén.

"szüleim azt hiszik tanulok" - miért, nem tanulsz? Ha igen, akkor jól hiszik, ha nem, akkor meg tegyél érte, hogy tényleg tanulj. :)

Esetleg egy pszichológust érdemes lenne felkeresni. Nem olcsó, de talán megéri. :)

2009. okt. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!