Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok. Gombóc...

Pánikbeteg vagyok. Gombóc érzése a torokban lehet ennek a tünete?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja voltam vérvételen,tüdőszűrésen,EKG-n és semmi szervi bajt nem mutattak ki. Ez lehet a pánikbetegség tünete? Ugye nem gégerák vagy ilyesmi?:S

Előre is köszönöm a válaszokat! 22/L



2013. jan. 11. 17:17
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Kb. 2 napja tart, de reggel nem, lehet hogy csak véletlen,de csak napközben kezdődik és egész lefekvésig érzem.:S
2013. jan. 11. 17:19
 2/21 anonim ***** válasza:
A pánikbetegségnek nagyon sok tünete lehet,köztük ez is.Az én párom fulladt.Ha rák lenne a vérvétel mutatott volna eltérést a normálistól.De hogy megnyugtasd magad orr-fül gége szakorvoshoz elmehetsz.
2013. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szedsz gyógyszert a pánikbetegségedre?

igen normális én valamikor nem tudok nyelni,attól mégnagyobb gombóc van a torkomban ,mert megijedek.

2013. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Igen, ez kimondottan pánikbeteg-tünet, és semmi köze a rákhoz. Most, hogy már túl vagy a testi kivizsgálásokon, mielőbb keresd fel a pszichiátert. Minél előbb kezdik el kezelni, annál könnyebben gyógyul. Magára hagyva csak súlyosbodni fog.
2013. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Már járok pszichiáterhez, és szedek antidepresszánst és nyugtatót is! Több mint 1 hónapja, és rohamaim mostanában már nincsenek (lekopogom), de ezek az egész napos hülye érzéseket mindig érzem... Volt,hogy napokig folyamatosan azt éreztem,hogy mindjárt megáll a szívem, most meg már 2. napja ez, mintha egy nagy gombóc lenne a torkomban.:( Azért lehet,hogy elmegyek orvoshoz, de szerintetek 1-másfél hónap alatt nem alakulhatott ki valami súlyos? Vagy csak bebeszélem magamnak? Olyan rossz.:(
2013. jan. 11. 20:45
 6/21 anonim ***** válasza:
Csak bebeszéled magadnak! Én is pánikbeteg voltam ismerem ezt a gombóc érzést. Nem veszélyes. Nyugtató szedésére megszűnik. Igyál citromfű teát is attól elmúlik.
2013. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

a citromfűtől nem múlik el, az erősebb pánikbetegség még macskagyökértől se múlik el, pedig az elég erős nyugtató.


a pánikbetegség egyik fő oka a szerotoninhiány, amit folyamatosan pótolni kell, erre vagy ír fel a pszichiáter jobb esetben valamit, vagy nem. a nyugtatók csak arra jók, hogy elnyomják ideig óráig ezeket, de az okot nem szüntetik meg. erre a pszichiátria szerotoninújrafelszívódásgátlót használ, ami közvetve "emeli" a szerotoninszintet.

ehhez hozzátartozhatnak vitaminhiányok is, amik segítik a szerotonin termelését, vagy közvetve idegrendszeri hatásúak.

például érdemes b-komplexet szedni 1magnéziummal és 2x annyi kalciummal, +rengeteg fehérjét bevinni.


másik oka a stressz és a lelki problémák. ettől nem mindig tud tartózkodni az ember. szerintem a fő oka az lehet, hogy az emberek azért kezdenek el pánikolni (rátenni 1 lapáttal) mert fogalmuk sincs, hogy mi lehet a betegségük. normális országokban ilyenkor kizáró vizsgálatokat készítenek, de itthon nem igazán szeretik az ilyesmit, egyszerűen csak hülyének néznek, hogy úgyis idegbeteg vagy.


egyébkéntez valóban egy tünet lehet, a szerotoninhiány miatt az idegrendszer enm tudja átküldeni rendesen a jelet, és ilyenkor lépnek fel fura dolgok, mint pl izomgörcs, hamis fájdalomérzet, és immunreakciók.

ezért gondolom, hogy a meditációs beszélgetős dolgok semmire sem jók önmagukban, ha nincs megfelelő táplálkozásod.

ehhez hozzájönne még a napfény, testmozgás és hasonlók, de ez mind körülményektől függ.


egyébként általában fél év alatt csillapodnak le a dolgok és annyi idő alatt még nem leszel nyugtatófüggő.

sajnos nincs sok értelmes pszichiáter, azért kíváncsi vagyok, milyen a helyzeted, lehetőleg ne szokj rá ezekre.

2013. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez teljes mértékben tünete a pánik betegségnek! Saját tapasztalatból beszélek! Ami nekem segített ilyenkor, ha bevettem egy mentolos Airwawes cukorkát, enyhítette a tüneteket! Ahogy az előttem szólok írták, szedjél vitamint/kálcium-magnézium-cink/ és a rendszeres mozgás is sokat segít!

2013. jan. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

a pánikbetegségen ritkán segít egy mentolos cukor. ugyanis a gombóc érzés az ideg miatt van, izomgörcs, amit a szerotonin és egyéb lazító boldogsághormonokkal lehet eltüntetni.

azt legalább is nem nevezném komoly betegségnek, ahol ez számít.

2013. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#9-es

Nem azt mondtam, h eltűnt, csak azt, h enyhítette a tüneteket. Egyébként, ha utána olvasol, van alapja annak, amit írtam és nekem segített. De aki úgy érzi, szedjen gyógyszert, én nem akartam, pedig 2 kemény pánikbetegségen vagyok túl! Kérdezőnek mielőbbi gyógyulást kívánok!

2013. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!