Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszánsoknak...

Az antidepresszánsoknak (ssri) lehet butító hatása hosszabb idejű szedése esetén?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem csak butít, de teljesen tönkretesz hozzútávon.
2013. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Szendi Gábor könyveiben van ilyenekről szó. Olvasd el mit ír.
2013. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
anti-depresszánst szedek,Prozac-ot,és rendesen érzem hogy butít..egyszerűen nem tudok néha értelmesen beszélni,olvasni. nem tudom időrendi sorrendbe rakni a dolgokat,zavaros a visszaemlékezés
2013. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem a Prozac teszi. Ha abbahagynád a szedését, akkor látnád meg csak, hogy van sokkal rosszabb állapot is, mint a jelenlegi. Csak tudod ezt nem lehet játszani. Hogy hol beveszem, hol meg nem.
2013. jan. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is szedtem antidepresszánsokat és nekem is voltak olyan dolgaim, hogy nem tudtam időrendbe tenni a dolgokat. Vannak az életemben évek, amit máig nem tudok sorrendbe tenni, így események terén.

Sokszor napokat felejtettem el, nem tudtam hol vagyok. Volt, hogy nem éreztem a végtagjaimat. Hol tudtam aludni, hol nem. Paranoiás tüneteim lettek. Olyan volt, mintha minden sarkon engem figyelnének. Nagyon szédültem is általában. Furcsán érzékeltem a világot, volt oylan is hogy hallucináltam, hangokat hallottam.


Aztán leálltam az ilyen szerekről és azóta sincs semmi bajom, max enyhe depresszió néha, de azt leküzdöm minden bogyó nélkül.

Az ilyesmi borzalmas. Tönkretesz. Ne szedd.

2013. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nekem is a visszaemlékezéssel van bajom az időrendiséggel, régebben ilyen nem volt
2013. jan. 17. 13:27
 7/9 anonim ***** válasza:
biztos vagyok benne
2013. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
SSRI szedésénél csekély esélye van a 'butitó' tompa állapotnak. Ha az orvos ilyet irt fel neked, akkor szedd nyugodtan
2013. jan. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltörik a lábad, az orvos begipszeli. Pedig a gipsz nehéz, alatta rondává válik a bőröd, nem bírsz járni benne rendesen. De mégis bevállalod, a gyógyulás reményében. Itt is hasonló a helyzet. Ha nem szeded be a gyógyszered, rohamosan romlik majd az állapotod. Ne rizikózzál be ilyennel...
2013. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!