Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van, aki váltott hosszabb...

Van, aki váltott hosszabb terápia után pszichológust? Megérte?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok. Rég óta járok emberemhez, akinek mindig is megvolt a maga stílusa (talán lazább, mint a megszokott), eddig kijöttem vele, nem volt problémám. Sőt, örültem, hogy elsőre megtaláltam őt.

Viszont az utóbbi időben úgy érzem mintha kezdene kiégni. Bunkó, feledékeny, otromba. Ha utalok erre a problémára, nem is érti, mert ő dolgozik, jól dolgozik, hisz van hatása. Hát hogyne volna, de én nem hiszem el, hogy ne lehet anélkül jótékony hatást elérni (ami egyelőre nincs is), hogy sírógörcseim vannak az ülések után és megkerülhetetlen halálvágyam.

(Persze korábban is volt, hogy nem voltam vidám egy-egy alkalom után, de valahogy utólag mindig beláttam, hogy igaza van. Mostanság viszont úgy érzem, még ha továbbra is igaza van, nagyon otromba és kemény, és jóformán az ő stílusát, a legrosszabbkor eleresztett "beszólásait" a legnehezebb földolgozni.)


És ilyenkor szoktam bosszankodni, hogy nincs is összehasonlítási alapom. Gondolom, hogy a pszichológusnak "meg kell szorongatnia" a páciensét, na, de ennyire?


Ami elbizonytalanít, hogy pl. mondom neki, hogy mit mondott legutóbb, ami nagyon rosszul esett. Erre: - "Ő, nem azt mondta, legalábbis biztos nem így, csak én értettem így." De én egészen határozottan emlékszem, hogy ez pontosan így hangzott el, ahogy visszaadtam neki. (És nem volt részletesebben kifejtve a gondolata.) Ő meg - egy hét után - szépíti, hogy ezt hogy is gondolta.. Na az már mindjárt más volt. Ha egyből így mondja, lehet, hogy aznap nem megyek a Dunának.

Szóval úgy érzem kezd olyan stílusa lenni, ami több kárt okoz, mint hasznot. Ráadásul a legkétségbeejtőbb, hogy ő nem is emlékszik, hogy hogy mondta azt amit?:( Így nem csoda, hogy semmi kivetnivalót nem talál a munkájában.


Remélem tud valaki jó tanáccsal, tapasztalattal szolgálni.:(



2012. nov. 5. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindabból, amit leírsz, úgy tűnik, nem túl őszinte hozzád a pszichológusod. Mindenki követhet el hibákat, még egy pszichológus is, és ezt nem árt, ha el is tudja ismerni. Azt írod, régóta jársz hozzá. Ez mennyi időt jelent? És mi a bajod pontosan? Ha már évek óta kezel valami enyhébb problémával, akkor az is egy jelzés arra, hogy érdemes lenne váltanod. Nehéz ezeket a dolgokat kívülről megítélni, de ne felejtsd el, te vagy a kliens (aki fizet a terápiáért), tehát cserébe joggal várod a hatékony segítséget, és ha hosszú időn keresztül nincs változás, nyugodtan válthatsz te magad egy másik szakemberre. Ő ebben nem akadályozhat meg, nem is kell megmagyaráznod neki, ha nem akarod, ez a te döntésed. Nincs erre nézve szabály, hogy akinél elkezdted a terápiát, annál ott is kell maradnod. Ugyanakkor, ha váltasz, az jelenthet némi visszalépést, hiszen az új szakemberrel újra ki kell alakuljon a bizalom, meg kell ismernetek egymást, fel kell térképezze a problémádat, hátteredet, stb. Ezt is mérlegeld. De ha következetesen rossz hatással van rád a jelenlegi, ne ragadj le nála.
2012. nov. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!


Lassan két éve járok hozzá pszichoanalízisre, elég mélyen gyökerező problémával.

Ezért is vagyok tanácstalan, hisz tudom, hogy ez a terápia egyébként is több éves dolog, de bíztam benne, hogy végigjárom nála és minden rendbe jön majd egyszer.. Viszont ahogy mondod, ha átmegyek máshoz, jóformán kezdhetem előröl és dobhatom a kukába ezt a két évet. (Aztán ki tudja, hogy más beválik-e.)

De tényleg nem tudom, valóban vele van-e a baj, vagy csak simán kezdek teljesen összetörni.. olyan jó lenne, ha lenne valami segítség, aki felül tudja bírálni az ilyen eseteket.:(

2012. nov. 6. 16:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy gondolatom támadt a kérdéseddel kapcsolatban:

volt hasonló kapcsolatod bárkivel az életedben? Eszedbe jut valaki, akiről úgy érezted, hogy folyton megbánt, és dilemmáztál rajta, hogy megszakítsd-e vele a kapcsolatot?

2012. nov. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát ilyen kapcsolatom senkivel nem volt az biztos..

Igazából, akit őbelé szoktam látni az inkább magasról sz*rik rám, nem figyel rám, így bánt meg folyton. Az ilyen durvaságból, bunkóságból adódó megbántás nem jellemző csapás az életemben. Mindenesetre az biztos, hogy aki megbánt, illetve akit nem szívlelek, azt inkább messziről elkerülöm.

2012. nov. 14. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdeztem, mert ugye egy jó pszichológus egyúttal projekciós felület is, és általában a terápiában a pszichológussal való kapcsolatban meg szoktak mutatkozni azok a problémák is, amik más emberi kapcsolatokban előfordulnak.

És ha ez egy most egy olyan krízis a kettőtök kapcsolatában, amilyenhez hasonló máskor is volt már, akkor lehet, hogy érdemes inkább túljutni rajta, mint hátat fordítani neki.

2012. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot!:) Igen, múltkor beszéltem vele erről, és tényleg egy kicsit jobban éreztem magam utána. Bár továbbra is aggályom vele kapcsolatban, hogy sosem ismerné el, ha hibázik. Csak meghallgat, meg tovább "terápiáztat", tehát görgeti ezt a dolgot, mit érzek, mit látok bele kettőnk viszonyába, de nem ismerné el, ha valamit elrontott.

Másrészről viszont sajnos nagyon szeretem és ragaszkodom hozzá. Így elég faramuci ez a terápiás-lét, mert ha még több valós problémám volna a munkamódszerével kapcsolatban, sem hiszem, hogy olyan könnyen megválnék tőle.

2012. nov. 14. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!