Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fogjam vissza magam?...

Hogyan fogjam vissza magam? Hogyan ne idegesitsenek fel az alaptalan vádak?

Figyelt kérdés

Alapvetően fejlett az igazságérzetem. Nem vagyok az a fajta, aki véka alá rejti a véleményét, nem vagyok kétszinű. Arra képtelen vagyok, hogy vigyorogjak, amikor nem azt gondolom. Nem tudok hazudni az érzelmekkel kapcsolatban. Ezt nem úgy kell képzelni, hogy én vagyok az új Csernus doktor, inkább olyan Puzsér Róbertes.

Most azonban kell egy kis idő, hogy visszafogjam magam. Azért nehéz, mert belül idegesit visszafojtani. Nem tudom szó nélkül visszafojtani, ha olyan dolgokat vágnak hozzám, ami nem igaz - nem tudok olyat, hogy "áh tessék mondjad, hamarabb szabadulok".

Hogy fogjam vissza magam?


2013. jan. 17. 08:25
 1/2 poet1 ***** válasza:
Hát pedig lehet hogy pont ez kéne,megtanulni mosolyogni. Nekem is érzékeny az igazságérzetem,de ha kimutattam,csakazért is abajgattak. Mutasd meg, hogy felettük és a körülmények fölött állsz. Ez nem képmutatás hanem bölcsesség. Számolj tízig!
2013. jan. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezek mind olyan dolgok amiket meg kell tanulnod kezelni. Hiába haragszom meg valakire, mégse ölhetem meg vagy verhetem szét. Ahogy irtam nemrég egy másik posztnál is, ide is csak azt tudom irni: A buta ember haragra haraggal reagál, a bölcs pedig megértéssel.


Valószinüleg önértékelési hiba amúgy ez, talán kevésnek hiszed magad miközben a valóságban nem is vagy az.


Meditáció, relaxáció is segithet, ezekről is bőven találsz infót a neten.. Már ha ez zavar (gondolom igen, ha ide irsz)

2013. jan. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!