Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is van úgy hogy rosszul...

Más is van úgy hogy rosszul lesz a felelősség vállalástól? Pörgés-szétesés, menekülés stb. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Sokszor már előre rosszul vagyok egy konkrét tevékenységtől. Mondjuk hogy holnap dolgozni kell menni. De ugyanezt éreztem akkor is, amikor iskolába jártam. Bármi tevékenység áll előttem, szorongok, és inkább lemondom a találkozót (lehet az orvosi időpont, állásinterjú stb) Állandóan úgy érzem, hogy nagyon sok dolgom van, nincs semmire időm, és hogy lehetetlen utol érnem magam. Listákat írok. Általában eleve annyi teendőt felírok, ami eleve elvégezhetetlen aznap. Aztán teljesen szétpergek, és végül semmit, vagy nagyon keveset csinálok meg belőle. Nagyon nehezen rangsorolom az időm, sokszor nem a fontos dolgot csinálom, a fontosakat meg elhalogatom, vagy ellinkelem. Ezért sokszor munkába se érek be időben, mert akkor jön rám, hogy még rendbe rakom a ruháimat, vagy beteszek egy mosást, elindítom a gépet. Persze azért, mert ezeket előző nap, amikor lett volna időm rá, elhalogattam. Egyébként néha nagyon pörgős vagyok, néha meg teljesen szétpergek, és semmit nem bírok megcsinálni. Mi lehet ez? Mitől van, és hogy lehet ezen változtatni? Mással is van ilyen? ti mire jutottatok?

2013. jan. 20. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én meglátásom az, persze nem biztos, hogy igazam van, hogy nem vagy elég motivált. Egyébként is örökigazság, hogy lusta ember sincs, csak motiválatlan. Én akkor szoktam a Te esetedhez hasonlót érezni, hogyha hiábavalónak tartom az adott erőfeszítést, tehát tudom, hogy az erőfeszítés végkimenetele nem hoz akkorát az életemben, hogy úgy érezzem, megéri megtenni az erőfeszítést. Ez meg kiegészül még azzal, hogy a felelősség sajnos nem más, mint a HIBÁZÁS ESÉLYE és különösen akkor, amikor az ember nem kellőképpen motivált valamiben, akkor egy ilyen hibaveszélyforrást pláne nem szívesen kockáztat meg.


A "fontos" dolgok el linkeskedésével is az van, hogy a lelked mélyén nem érzed fontosnak. Át is kell értékelni, hogy mik azok a dolgok, amik valóban SZOLGÁLJÁK AZ ÉRDEKEIDET és mik azok, amik vagy tanult viselkedésminták által vagy másképp, de csak rád kényszerített kényszerpályák. Na az ilyen beidegződésből, megfelelésből erőltetett dolgokat -melyekben magad sem hiszel- kell elsőként kigyomlálni az életedből. És mindig arra fókuszálj: "szolgálja ez az érdekemet vagy nem?"

Ennyi.

2013. jan. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, sokat segítettél, mert eddig olyan érzésem volt, hogy nem látom az erdőtől a fát. Csak éreztem, hogy valami nem stimmel, de nem bírtam rájönni, hogy honnan ered ez az egész.
2013. jan. 20. 16:43
 3/4 A kérdező kommentje:
vagy bocsánat, a fától az erdőt vagy mi! na erről a szétesésről beszéltem :D
2013. jan. 20. 16:46
 4/4 A kérdező kommentje:

és nem lehet, hogy a motiválatlanság az lehet inkább a kudarctól való félelem is? A múltból egy kudarc, ami beépült, és elválaszt attól, hogy bele merj vágni abba a feladatba.


Rájöttem nem is a felelősségtől félek, hanem a kötelező dolgoktól irtózom.

2013. jan. 21. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!