Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Konkrétan mi a játszmázás és...

Konkrétan mi a játszmázás és miért káros?

Figyelt kérdés
Kapcsolatban vagy munkahelyen gondoltam lelki játszmákra.
2013. jan. 21. 06:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Még csak nem is hallottam ezt a kifejezést. Kifejtenéd, mire gondolsz?
2013. jan. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erik Berne ír erről, az ővé az egyik legmeghatározóbb mű ebben a témában. nekem az már elég nehézkes volt el se olvastam a kérdésre válaszolva: messzire vezet a kérdésed ,csak érintőleg tudok válaszolni,véleményem szerint játszmák pedig vannak!!! a mértékük nem mindegy.

Sajnos hazánk ebben élenjáró,-ez a mentális kultúra, nevelés hiányából is fakad.

A jelenség?

pl : Anya gyerek kapcsolat:

ha 5öst hozol az iskolából megkapod kapsz marcipános csokit(rejtett üzenet:szerni foglak)..

gyerek: anya akkor is kapok csokit legalább egy kicsit ha csak négyest hozok ? (rejtett üzenet: ugye legalább kicsit szeretni fogsz azért ?)

fontos az 5ös hogy vidd valamire az életben,ha már apád nem vitte..(rü: féelelm,bizalmatlanság)


másik: nő ffi párbeszéd:

ugye nem vagyok kövér?

nem drágám nem vagy.

de csinosnak találsz tényleg??

igen.

de miért nem mondod meggyőzőbben???

mondtam már hogy igen.

áhh te is ugyaolyan vagy mint az xy volt,nem is figyelsz oda rám..

stbstb.


Mit lehet tenni? felismerni változtani egyrészt,és amikor kell asszimilálódni másrészt..


1.tehát ha valami ismétlődik feltűnik,már tudom h játszma ,és változtathatok változtatok.

2.ha feltűnik és nem tudok változtatni elfogadom, -de védem a saját személyiségemet-azzal hogy felismertem, és nem hagyok teret

3.van mikor nem kell észre venni,mert nincs jelentősége


Káros hatás? hosszas folyamat során bekövetkező személyiség szerkezet problémák (kórós önbizalom vesztés, kényszerek,rossz hangulat,stb) ..,és fizikai betegségek -de ezek nem

törvényszerűek.


Amit én fontosnak látok a belső világ építése és az a kevés de valódi tartalmas kapcsolat kiépítése ..

most igy látom, és mélyrehatóbban nem tudok többet írni. Remélem segítettem.


üdv,

2013. jan. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Itt lesz a kérdésedre a válasz.

2013. febr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!