Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az nagyon gáz, ha újabban...

Az nagyon gáz, ha újabban folyton a pszichológusommal álmodok?

Figyelt kérdés

Már többször álmodtam vele az elmúlt két hétben, általában azt, hogy mikor bizalommal fordulok felé akkor otthagy/lepasszol másnak, de ma pl egész mást, telefonon "cseverésztünk" hétköznapi dolgokról. Sajnos sokszor azt csinálom, hogy napközben csak ő jár a fejemben, fogalmazgatom, hogy és mit fogok mondani, párbeszédeket gyártok, mintha ő is ott lenne, és még éjszaka is így alszom el...

Félek, hogy kezdek túlságosan kötődni, mert eddig sosem volt, aki így foglalkozott velem (tudom, hogy ez "csak" a munkája"), mit csináljak? Már előre félek, hogy mi lesz ha véget érnek az alkalmak és el kell szakadni


2013. jan. 23. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit csinálj? Mondd el neki ezeket! az ő dolga lesz téged megtanítani elengedni dolgokat. ez a szakmája. ő ehhez ért
2013. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Biztosan, ilyet mondjak el neki? De még a végén azt hiszi, hogy rá vagyok kattanva..
2013. jan. 23. 11:47
 3/8 Neidra6 válasza:
Szerintem az álmok a a vágyak kinyílvánítása amikor álmodunk! Nem baj ha kötődsz hozzá de mond el neki is majd segít feldolgozni nem baj ha azt hiszi hogy rá kattantál! Ez a feladata ! Ha úgy érzed hogy nem faklolkozik veled senki ilyan szinten, akkor köss mélyebb baráti kapcsolatokat!
2013. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem fogja hinni, hogy bekattantál. Ez mondhatni általános egy hosszú távú pszichoterápia során. Az sem ritka, hogy a "beteg" szerelmes lesz(vagyis legalábbis ezt hiszi. úgy tudom áttétnek hívják, de nem biztos), viszont ők pontosan tudják, hogy kell ezeket a helyzeteket kezelni. Nyugodtan modd el.
2013. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A baj az, hogy nem vagyok képes barátságot kötni, sose voltak igazán barátaim, szociális fóbiám is van, meg depresszióm, ami "kicsit" megnehezíti az ismerkedést...

Az elején én is meg voltam ijedve, bele ne zúgjak már, elég érdekes lenne, de azért mondogatom magamnak, hogy ez butaság, ő a munkáját végzi, én a betege vagyok stbstbstb...

Volt már valaki egyébként ilyen helyzetben? Ha igen, elmondtátok a dokinak?

2013. jan. 23. 13:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyanezen mentem át, mint te! Még mindig járok terápiára, de már nem esek kétségbe az érzéseimtől, valahogy átalakult ez a kötődés kevésbé kínossá.

Ahogy mondták ez természetes, és az viszi előre a terápiát, ha ezeket elmondod neki. Azon meg nem fog meglepődni, hogy "rá vagy kattanva", ha teljesen közömbös lenne számodra, nem is tudnátok együtt dolgozni. A pszichológusod - ahogy mondani szokták - projekciós felület, így fontos, hogy tudja, hogy milyen álmaid, érzéseid vannak vele kapcsolatban. Ha attól tartasz, hogy otthagy/lepasszol elég valószínű, hogy a hétköznapi emberi kapcsolataidban is hasonló félelmeid vannak. Lehet, hogy ezért nem mersz közeledni az emberek felé, mert már ez villan be, hogy "úgyis elhagynak". Szóval az egész így működik, hogy a közöttetek lévő kapcsolat segítségével dolgoztok fel sok mindent.


Egyébként, ha azt mondanád neki, hogy halálosan szerelmes vagy belé, azon sem fog megütközni, zavarba jönni, felháborodni. Rögtön a munka tárgyát képezné a dolog.

2013. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!!

Azt hiszem, meggyőztetek, hogy elmondjam neki

2013. jan. 23. 19:34
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább ne mondd el neki.
2013. jan. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!