Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt sze retném tudni hogy...

Azt sze retném tudni hogy skizofrén vagyok e? Vagy esetleg más bajom van e?

Figyelt kérdés
Tudom hogy aki skizofrén az észre sem veszi magáról de nekem már rég óta furcsa dolgaim vannak amiket nem tudok hova tenni . Úgy érzem mintha több féle ember lennék egyszerre , ugyanakkor persze nem veszitem el az eszméletem és emlékszek dolgokra de nem tudom miért csinálom őket mert van amikor azonnal de van amikor sokkal késöbb meg arra gondolok hogy ezt most miért csináltam vagy csak egyszerűen totálisan ellent mondok magamnak (10 perce még azon gondolkoztam hogy ilyet biztos nem irok ki kérdésbe de most mégis ki írom de már tudom is hogy meg fogom bánni 10 perc mulva vagy esetleg holnap) Tehát olyan mintha nem én lennék telljesen máshogy beszélek , barátaimat eldobom magamtól , egyik percben még megértem valaki gondját együtt érzek vele másik percben meg már nem is beszélek vele stb . Bevallom használtam tudatmódosító szereket stb de nem használok és hát ezek józanul jelentkeznek nálam a mindennapjaimban . Meg olyan is van hogy történik valami és öngyilkos akarok lenni de lehet történik egy sokkal rosszabb dolog és tök vidáman elmegyek mondjuk moziba vagy sörözni mintha nem is tudnék róla hogy valami gáz dolog történt az életemben . Egyébként az is a bajom hogy nagyon sokszor akartam öngyilkos lenni és valamiért egyfolytában eszembe jut , van olyan hogy egy két napig nem jut eszembe de általában minden nap csak szokszor nem úgy hogy meg kéne tenni hanme hogy elkönyvelem magamnban hogy azt meg fogom tenni és kész , úgy mint ha azt mondanám hogy el fogok menni a boltba és kész . Egyébként 22 éves fiu vagyok és ha jól emlékszem visssza akkor 11 -12 éves koromban voltak az első öngyilkossági kisérleteim amik azóta is sorozatosan voltak és attol félek lesznek , és ez álladó mert mindegy mien személyiségem van éppen ettöl független ez mindig jelen van hogy én meg akarom és meg fogom ölni magam , Általában olyan személyiségem van hogy vagy az van hogy bulizós barátkozós életvidám (de akkor is megvannak a rossz meg furcsa gondolatok csak mintha leplezném vagy mi) vagy pedig az a személyiségem hogy nem eszek semmit egész nap , magamba vagyok zuhanva de ha valakivel beszélek akkor inkább nem is igazán mondok neki semmiröl semmit , van a nagyon depressziós személyiségem amikor egész végig azon gondolkodok hogy na most ah ez meg az lesz (vagy nem lesz) akkor hogyan és mikor öljem meg magam és akkor sem eszek de az nem lényeg ennél , akkor van az a személyiségem amikor a barátaimra ismerőseimre úgy tekintek hirtelen hogy mindent elbasznak meg stb elkezdek utálni bizonyos személyeket akiket amugy szeretek meg még tudnék pár érdekes állapotot mondani amiket nem értek és hát fogalmam sincs mi van velem , gyógyszert nem szedek semilyet de volt már hogy valamiért szedtem minden félét mert azt kitaláltam sőt néha rám jön hogy be kell vennem egy két gyógyszert ha sörözni megyek valakivel pedig most épp azt mondom hogy hülyeség és nem szabad . Egyszer meg olyan is történt velem hogy egy buli volt és nem messze laktam és olyan szinten kikészítettem magam a piával hogy haza mentem hánytam rosszul voltam össze estem erre emlékszem aztán meg ugy vittek ujra haza mert mondták hogy én egy szál boxerban mentem vissza a buliba és már majdnem be is mentem hogy segitséget hivjak saját magamhoz hogy én nem birok otthonrol lejönni mert ott fekszek a füdő szobába és annyira rosszul vagyok és kb én hivjak segitséget saját magamhoz , na msot ezzel ugy voltam hogy biztos valami tudathasadás féle de gondolom ha van benne valami akkor azt előhozhatta az alkohol is . na szoval történtek mér érdekes dolgok , volt hogy egész élyszakákra nem emlékeztem (és nem piáltam) stb stb .. légyszi irjatok ötleteket véleményt stb mert nem tudom már sokszor miért vagyok olyan amien miért csinálok dolgokat miért nem emlékszem miért változok meg és miért agondolok állandóan az öngyilkosságra még akkor is ha nincs semmi bajom épp
2013. jan. 28. 01:40
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
a skizofréniának alapból sincs köze a több személyiséghez..az a disszociációs zavar. de neked több személyiséged sincs mert ezt a tudatalatti kreálja,igy az illető maga nem is tud ilyesmiröl... szimplán érzlemileg zavart lehetsz,vagy bizonyos helyzeteket nem ugy dolgozol fel mint neked kéne, vagy nem vagy boldog, de szeretnél az lenni és ez ellentmondást szül.ha mentális betegség lenne, azt itt ugysem mondja meg neked senki, csak a szakorvos tudja talán..
2013. jan. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
A skizofrénia és a többszemélyiség nem ugyanaz kedves kérdező. Amúgy én sem gondolom, hogy több szemáyiséged lenne.
2013. jan. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
76%
Te nem skizo vagy, hanem határozatlan, akaratgyenge.
2013. jan. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
töröljem ezt a kérdést amit ki irtam ? egyébként kössz a válaszokat most épp nyugodt vagyok de tegnap este nem voltam nyugodt
2013. jan. 28. 14:36
 5/6 anonim ***** válasza:
az emberekkel már csak ez van.egyik nap vidámak,másnap szomoruak lehetnek,egyszer sirnak,máskor nevetnek. szerintem kicsit zürzavaros ez az egész, mintha direkt csinálnál magadnak valami problémát, mert nem sok embert ismerek aki számon tartja hogy "Ma jó kedvem van de tegnap nem volt"
2013. jan. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy skizó, de a cuccozás az nem tett jót a mentális egészségednek. Aki hajlamos erre, annak kihozzák ezek a szerek ezeket a betegségeket. Azt nem tudni hogy egyébként kijött-e volna, és ha igen mikor. Egy biztos, hogy fel kell hagynod ezzel a hajdenáré életmóddal, mert te ezt nem bírod. Mások drogozhatnak mégsem lesznek mentálisan betegek, bár ez senkinek nem tesz jót, de annak főleg nem, aki ettől megbetegszik. Az is lehet hogy egy életre, az is lehet hogy csak egy időre. De az az idő nem lesz kellemes idő az biztos. Minél előbb fordulj szakemberhez. Ha nem kérsz segítséget, és folytatod ezt az életmódot, akkor ne sok jóra számíts. Tiéd a döntés. Mit akarsz? Ezt? Inkább tűzd ki célul, hogy kezedbe veszed a dolgokat, és meggyógyulsz. Mert meg lehet, csak akarni kell. Ha gondolod privátban leírom velem hogy történt.
2013. jan. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!