Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki azon gondolkozik, hogy...

Aki azon gondolkozik, hogy lehet, hogy skizofrén, az tényleg nem lehet az? Semelyik skizónak nincs betegségbelátása? Még ha egy pszichológuson jönne ki, sem venné észre magán? A kezdeti szakaszban sincs felismerés?

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt felismeri, hogy valami nem úgy működik, ahogy "normális" volna, viszont valóságként vagy különleges képességként éli meg a hallucinációit.

Tagadással reagál a feltételezésre, hogy neki mentális problémája lenne: az orvos ugye túl földhözragadt ahhoz, hogy az ő észleléseit megértse...

2012. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szóval akkor, ha esetleg tudja is mik a skizofrénia tünetei akkor sem gondol arra, hogy ez az lenne? Vagy pl. volt a családjában skizó, akkor sem gondol ilyesmikre?

Ennyire megváltozik ettől a betegségtől az ember gondolkozása?

2012. dec. 1. 13:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az én tapasztalatom az, hogy ha be is tudja azonosítani a tüneteket, akkor is tagadja, hogy skizofrén lenne. Neki nem kell gyógyszer, nem kell kórház, hiába javasolja ezt az orvos...A negatív tüneteket (érzelmi eltompulás stb.) ismeri fel elsősorban, ezek miatt szenved is, de a pozitív tünetekre (tehát a hallucinációkra) simán azt mondja, hogy márpedig ez a valóság, az a szellem, akármi tényleg ott van, mert ő érzékeli és kész- Ezzel nem is érdemes vitába szállni, ugyanis csak ideges lesz és még labilisabb. Ha a családban volt skizó, és erre rákérdez az ember, akkor is általában hárít, hogy neki azért olyan komoly baja nincs.
2012. dec. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hmm érdekes. Most kicsit rápörögtem erre a témára, mert a neten bár vannak cikkek a témában, de mégis más, ha valaki ismeri az esetet közelről.

Köszönöm szépen! :)

2012. dec. 1. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!