Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kell kerülni a koffeint...

Miért kell kerülni a koffeint a pánikbetegeknek?

Figyelt kérdés

Napi 1 kávé reggel,és nagyon ritkán még 1 délután se fér bele szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

22/L



2013. jan. 28. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
hát a koffein izgatja az agyat és a testet, a központi idegrendszert stb. tehát ha felirnak neked egy gyógyszert erre frontin miegyé) akkor arra kávét inni. nem sok értelme van.már csak azért sem mert a koffein iylen mennyiségben olyan 1 óráig van benned jelen,tehát nincs értelme. én is leszoktam inkább a kávéról,kóláról,fekete teáról
2013. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ugyanúgy felerősödik a pulzus mint a pánikrohamnál. :-/és kicsit olyanérzést kelt mintha pánikolnál ..szerintem.
2013. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy nekem alapból nagyon alacsony a vérnyomásom és a pulzusom is,és nálam pont fordítva van,szóval amikor rohamom van,még jobban leesik és nagyon fázok,reszketek.:(

Ebből gondolom,hogy rám ez nem vonatkozik,hogy ne szabadna kávézni! Átlag 85-95/70-80 a vérnyomásom, a pulzusom 50 ás 65 között szokott lenni.:S

2013. jan. 28. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
elsö vagyok, ugyanez, de ha az én pulzusom 65 akkor én már idegeseb vagyok meg remegek(mert amugy 40 és 55 körül van,orvos szerint nálam ez normális)..75nél meg majd elájulok..a koffeines dolgoktól,föleg a kávétöl már egyenest gyomoridegem kezdett kialakulni.viszont ez nem igy megy. mint leirtam,félóráig hat igyis-ugyis.olyna mint a cigi. 2 óra mire egy szálnyi nikotin kiürül,de félóra mulva már igényled..semmi nem csinál a kávé, a vérnyomást elsö körben felviszi majd le. és azt is irtam,hogy nem mindegy,hogy egy szivgyógyszer felviszi a vérnyomást, vagy pedig egy koffein tipusu drog belepiszkál a központi idegrendszerbe IS.
2013. jan. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg konzultálhatnál erről az orvosoddal. Szerinted mi jobban értünk hozzá? Ő valószínűleg több pánikbeteget gyógyított, mint ahányan itt vagyunk összesen.
2013. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszolónak köszönöm szépen választ! Azért neked is elég durván alacsony a vérnyomásod...:S

Utolsónak üzenem,hogy igen, konzultáltam az orvosommal, de azért írtam,hogy azoknak,akik ugyanezt élik át, milyen tapasztalataik vannak ezzel kapcsolatban! Ha meg nem tudsz értelmes választ adni,akkor inkább ne írj semmit.

2013. jan. 28. 16:27
 7/8 anonim ***** válasza:
elsö vagyok ismét,még annyit hozzá,hogy maga a pánikbetegség hogy mondjam elsősorban nem neurológiai probléma. tehát igy kimutatni nem lehet ctn vérképpel mrivel bármivel,ezért a gyógyszer is óvatosan adogatják rá. általában az antidepresszáns+nyugtató kombót adják,de én kételkednék ebben,mivel az antidepresszáns mellékhatása még rosszabb lehet mint amire adják. egyél inkább b-vitamint, (b6) mivel a hatása gyakorlatilag ugyanaz neurotranszmitter szinten. én is elkezdtem eszegetni,és azt vettem észre,hogy egyszerüen nem t udom már felidegesiteni magam.én is abba éltem hogy nekem KELL az energiaital és a kávé,de miután elhagytam öket észrevettem hogy elmarad a "felpörget majd lehangol" szindróma,kiegyensúlyozottabb lettem töle sokkal.főleg ilyen alacsony vérnyomásnál mint ami nekünk van,kérdéses hogy kell-e maga egy frontin tipusu gyógyszer például,mert cask eltompit, tünetet csillapitANA,ilyenkor lehet probléma hogy elkezdi azt hinni az ember,hogy a gyógyszertöl függ, ha például 1-2szer jobban lesz töle.de mivel a b vitamin a gyomrot és a mentális gondolkodást is segiti,sokkal többet érsz vele,vagy egy jó pszichoterápiával,vagy elbeszélgetéssel.kávéra én azt mondanám inkább,hogy próbáld ki,mi történik ha nem iszod pár napig,hétig..mert tényleg fölösleges és csak stímol.ennél a b vitamin mellet még egy szőlőcukor is jobb ami bekapcsolja az agyad,vagy valami szénhidrátos dolog reggel ,ami energiát ad
2013. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A koffein csökkenti a szerotonin mennyiségét a vérben, ami a nyugalomért felelős hormon, ezáltal megnő a roham kockázata. Zuhanyzással, sétával, meditációval növelhető a szerotonin mennyisége, ezt szokták ajánlani feszült embereknek.
2013. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!