Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnék újra az az...

Hogyan lehetnék újra az az optimista, mindig mosolygós lány? Mára már depressziós lettem, és utálom magam!

Figyelt kérdés

Régebben, 1-2 éve én voltam az a tipikus optimista, állandóan nevető lány, akinek mindig jó kedve volt, csak néha voltak rossz napjai, bár ugyanezek a problémák álltak fent akkoris, mint pl. most, csak 1-2-vel kevesebb. Olyan szeretnék lenni most is, de nem tudom, hogyan lehetnék az.


Szinte mindent utálok az életemben. A szüleim elváltak még kiskoromban, azt hittem, hogy ez engem meg sem érint, de most veszem észre, hogy nekem ez fáj, hiszen jó volna egy "egész", egy kis védelem, ahová jó hazajönni. Tartom apuval is a kapcsolatot, (anyuval lakok) de ők nem azok a szülők, akikkel ilyen lelki gondokról lehet beszélgetni. Nem értenek meg, fel sem fogják a problémák súlyosságát.


Bánt minden... Az anyagi helyzetünk sem fényes, utálom a házat, ahol lakunk, nincsenek igaz barátaim sem. Az osztályban van 1-2 ember, akikkel nagyon jól elvagyok, tényleg, minden téren, egyetlen gond, hogy velük sem szoktam lelkizni, és azért kellene valaki, akivel az ember megvitathatná a lelki gondjait. Csúnyán összevesztünk még tél elején az egyik legjobb barátnőmmel, aki az osztálytársam is egyben, néha piszkál és gúnyolódik, ezeket is nehezen kezelem, és nagyon bánt, pedig előtte jó barátnők voltunk, azt hittem, hogy tényleg szeret. Vannak olyan napjai, amikor megint "bír", de nem tudom már, hogy ezeket hogy kezeljem.


Semmilyen területen nem találok menedéket, hiszen ahogy írtam a barátok, a család... Nagyon bosszant, hogy itthon mindenki olyan, mint az óriásbébik, hogy nem tudják a problémákat megoldani, inkább tetézik azokat, hogy senki meg nem kérdezi tőlem, hogy milyen napom volt, néha észrevesznek, és beszélnek hozzám 2-3 mondatot. Néha úgy érzem, hogy én vagyok az egyetlen felnőtt ebben a házban...


Még szerencse, hogy a tanulás jól megy, legalább itt van egy kis sikerélményem, és azért és hála az égnek, hogy tavaly sikerült az iskolában felépítenem ezt az optimista "imidzsemet" ide legalább bármikor elbújhatok, és senki sem veszi észre, hogy hazudok még magamnak is, belül pedig teljesen össze vagyok törve. Néha már majdnem én is elhiszem, hogy jól vagyok.


Egy kicsit az tartja bennem a lelket, hogy nyáron talán eljutok Londonba, egy iskolai kirándulás során, de néha ettől is gyomorgörcsöm van, mert a "legjobb" barátnőmmel készülünk (akit említettem, hogy csúnyán összevesztünk) és fogalmam sincs, hogy hogyan fog ott viselkedni. És talán az is megvalósul majd, hogy apu kivisz egy hónapra Angliába dolgozni, ennek is nagyon örülök, ez még "éltet".


De... fogalmam sincs, hogy mibe kapaszkodhatnék. Tudom, hogy még csak tini vagyok, és lehet, hogy csak hormonzavar (:D nem az). Talán téli depi, nem tudom, én tényleg nem ilyen vagyok! Tudom, hogy mást is ver a sors, és nem tudni, hogy Isten miért akarja, hogy így legyen... De tanácsoljatok valamit, hogyan lehet ebből kijönni??? Menjek pszichológushoz? De... az is olyan felesleges, hiszen a problémáimat nem oldja meg, márpedig azt kéne... azt én is tudom, hogy élni jó, és találjak egy hobbit, meg blablabla... és még ha el is megyek, hogy tusoljam el anyáék előtt? Nekik semmiképp' nem mondanám el...


Előre is köszönöm!

16/L



2013. jan. 29. 20:11
 1/6 A kérdező kommentje:

Ohhhh... bocsi a regényért.


Még annyit hozzáfűznék, hogy ezekhez sokszor társul hangulatingadozás, plusz hogy felfalom az egész hűtőt, hogy nem beszélek senkivel, mert tehernek érzem, ha hozzá kell szólnom az emberekhez! Néha már azon is gondolkodom, hogy mennyivel jobb lenne mindenkinek, köztük nekem is, ha most meghalnék...

2013. jan. 29. 20:12
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kinek elmondani? Háát.. a blog valamilyes szinten segíthet.

Ha csinálod a blogot, akkor a cégnek fontos vagy, mert pénzt csinálsz nekik->nem vagy haszontalan



Hobbi az tényleg jó! Én is így vagyok, picit jobb.

Meg a sport is :)


Jah, a hűtőt ne fald fel, mert nem pótolja a vashiányt, és nehezen emészthető :D

viccet félretéve, tényleg ne, mert akkor vastag is leszel, és akkor mégegy probléma :)

2013. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Blogolok is néha, már ott is gyűjtöm a nap pozitívumait, így legalább h oda felnézek, akkor csak a jó dolgokat látom... de azért nem mindig segít úgy.


Kérem szépen, mióta kezdem felfalni a hűtőt, azóta egyáltalán nem vagyok vashiányos, szóval ezt az állításodat megcáfolnám! ;) :D

...különben meg az alakom már nem izgat. Márciustól, áprilistól újra járok majd ki futni, "letisztulok" majd, a betonpillangótól meg egy picit messze vagyok még...


Köszi, hogy írtál :)

2013. jan. 30. 16:10
 4/6 anonim válasza:

Én sajnos ugyanezzel küzdök ahogy te írod.

Nekem öt éve tart ez az állapot.

Én is egy kedves mosolygós lány voltam,de ez elmúlt.Én is csak téli depire gondoltam,de amikor kijött a tavasz akkor sem lett jobb.Én nem voltam egy aggódós és ideges típus,de most?

Mintha én más volnék.Néha úgy érzem,hogy a testem én vagyok,de a lelkem az más.

Én sokat fogytam.És tudom,hogy ez is probléma.Nálam inkább az étvágytalanság jellemző ha rosszabbúl vagyok.

Én azt tapasztaltam az évek során,hogy kezeltetem magam mindent megteszek,de sehogy nem változik a helyzetem.

Azt tudom,hogy csak azokkal az emberekkel tudod megértetni magaddal akik ebben vannak.

Egy kivülálló nem tudja,hogy ez milyen érzés.Én sem tudtam és soha nem gondoltam volna,hogy egy nap én is szembesülök ezzel a betegséggel.

Ha gondolod én beszélgetek veled erről,de nem itt,mert valaki ezt csak hisztinek fogja fel és nem veszik ezt komolyan.

Ha érdekel írj nekem választ és felveszem veled a kapcsolatot.

2013. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál, mindjárt írok Neked privit :)
2013. febr. 2. 23:24
 6/6 Szakmayer válasza:
A legfontosabb, hogy ne csapd be önmagad. A családban ha szerinted ennyire nem figyelnek rád, akkor te se figyelj a családodra, de csak látszatra. Nézd meg, hogy észre veszik e a változást. Ne szólj hozzájuk ha ők szólnak hozzád, várd meg, hogy szóvá teszik e. Kérdezd meg egyáltalán számítasz te nekik valamit. Az is lehet, hogy a problémák kötik le a figyelmüket, mivel nem tudják megoldani. Ez nagyon rossz. De ha te okosnak tartód magad, segíthetsz a problémák megoldásában. Elképzelhető, hogy akkor több idő jutna rád is.
2016. dec. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!