Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismertek olyan önsegítő...

Ismertek olyan önsegítő csoportokat, tréningeket, amelyek ingyenesek és segítenek az ilyen depressziós, szocfóbos, állástalan, egyedülálló, lúzernek mint én megváltozni?

Figyelt kérdés
Állás nélkül vagyok jelenleg és ez nagyon megvisel, ezen kívül enyhe szociális fóbiám is van és nincs önbizalmam, kilátástalannak érzem az életem, nincsenek barátaim. Viszont változtatni szeretnék! Szeretnék ismerkedni, önismereti csoportokhoz csatlakozni, rendszeres foglalkozásokon részt venni, hogy megismerjem magam, rájöjjek, hogy mihez akarok kezdeni az életben (munka), jobb ember lehessek, nyitottabbá váljak, legyőzzem a szociális fóbiám. Tudnátok ajánlani ilyen alapítványt, csoportot, foglalkozást? Szívesen ismerkednék hasonló problémákkal foglalkozó emberekkel is, hol tehetném ezt meg? Ami fontos, hogy ingyenes (vagy pár száz forint) legyen, mert mivel állás nélkül vagyok, így nincs erre keretem.
2013. jan. 20. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Én hasonló problémákkal küzdöttem pár évvel ezelött. Voltam pánikbeteg, éveken át szorongtam ok nélkül, depressziós szakaszom illetve kényszergondolataim is voltak.


Sok sok munkával, gyakorlatilag önállóan meggyógyultam.


Én szívessen mesélnék olyan embereknek akik még ilyen problémákkal küzdenek. Szerintem ha lenne valahol egy fórum, ahova lehetne rendszeressen írni, már az is jó lenne..


A kérdésedre a válaszom pedig az, hogy nem tudok ilyen csoportokról. Ha nem valami önszerveződő dolog akkor a mentálhigiénis osztályokon biztos van.

2013. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Munkaügyi Központokban - elvileg - van pszichológus. Ingyenes, próbáld meg.


Ingyenes továbbá a felnőtt ideggondozó pszichiátere is, vagy pszichológusa. Kérdezz rá a háziorvosra, ad beutalót és már mehetsz is.


És nem vagy lúzer, csak sok a problémád, és jelenleg nme látod belőlük a kiutat. Éppen ezért kell a segítség.

2013. jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak állíts ténynek tűnő dolgokat magadról, hanem kérdőjelezd is meg, és miértekre is próbálj választ találni. Mert gyakorlatilag te voltál ott amikor kialakult benned egy fal, ami miatt a problémák jelentkeznek. Göngyölítsd fel, és legközelebb ha olyan helyzetbe kerülsz ahol eluralkodik rajtad az adott érzés eszedbe jut, és máshogy cselekedj. Erőszakold meg magad. :P
2013. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
első, leírnád neked mi segített?? köszönöm.
2013. jan. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Küldtem privát levelet
2013. jan. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Engem is érdekelne.
2013. jan. 21. 17:07
 7/7 szevia válasza:
2014. ápr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!