Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék segíteni magamon...

Hogyan tudnék segíteni magamon? 16 éves lány vagyok és még mindig depressziós.

Figyelt kérdés

Az egész kiskoromtól kezdve velem van(egy pillanatra nem emlékszek az életemből amikor ne éreztem volna magam ilyen "szarul"). Az apám egy diktátor itthon gyakran tör,zúz néha minket is megüt. Testvéremet elüldözte itthonról. A másik az ikertestvérem aki gyönyörűen rajzol, fest, ő is gyönyörű és mindig a figyelem középpontjában van, én mindig csak az a "bizonyos szardarab" voltam mögötte. Mára már ezt elfogadtam és próbálom megtalálni a saját utam.

10 éves barátság után 2 éve a legjobb barátnőm faképnél hagyott. Máig nem tudom miért, és nem sikerült megemésztenem a dolgot. Úgy érzem senkiben sem bízhatok. Most hogy gimibe jöttem 1,5 éve, azt hittem könnyebb lesz..lettek ugyan barátaim, de előttük kénytelen kelletlen felveszek egy adott maszkot. Nem tudok ellene tenni. Nem tudok beszélni senkinek a gondomról, mert az h később úgy nézzek a szemébe, hogy azt látom benne tud a dolgaimról... ilyen nem történhet meg.

Voltam iskolapszichológusnál egy darabig, de előle is könnyen kisiklottam a témáktól, másról beszéltem, mint amiről valójában akartam. Úgy érzem a testem teljesen mást tesz mint amit valójában szeretnék.

Szeretnék valami segítséget, egy nap anélkül feküdni, hogy arra gondoljak bár sose ébrednék fel, bár berohannék egyszer az erdőbe és soha nem jönnék vissza.

Néha éve kezdett jobban elhatalmasodni rajtam a depresszió,pánikrohamokkal. Én annyira megszeretnék szabadulni ettől az érzéstől. gyakran ha nem sikerül valami...egy kis apróság..valaki értetlenkedik...könnyen felhúz és legszívesebben ordítanék, belevernék a falba, és sírnék. Ez nagyon fáj...régen nem ilyen voltam...félek hogy agresszív leszek...soha nem szeretnék olyan lenni, mint amilyen az apám.

Valahogy segíteni magamon..... egyszer kértem beutalót a korházban pszichológushoz..de szülői engedélyt kértek... én..soha nem tudnék anyának erről beszélni. Az ő szemében is azt látni.... de úgy érzem nem bírom már ezt sokáig... lassan túlnő rajtam.

Valaki tanácsát kérném !


2013. jan. 27. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló egy barom. Szerintem először magadban kellene végiggondolni az egészet, és változtatni a hozzáállásodon, pozitívabban nézni a dolgokat. És jó lenne, ha valakivel tényleg normálisan beszélnél a gondjaidról, biztosan találnál olyan barátot vagy rokont, aki komolyan venne, és nem alakulna benne ki rossz vélemény rólad csak azért, mert elmondtad neki a problémáidat. Csak próbálj bízni magadban, hogy menni fog, mert ha nem ispróbálsz tenni valamit, akkor nem valószínű, hogy bármi is változni fog.

16/f

2013. jan. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Jó kérdés.

Én sokszor érzek magamban valamiféle ürességet.

Az barátoknak mindig úgy mutatom hogy jókedvü vagyok de az nagyon felsőfokon megy mert szinte semmi nem szegi a kedvemet. Nem is szoktam megsértődni senkire semmiért.

De akármire ránézek mindig valami rossz jut eszembe pl. a multkor látom a kisbabát a babakocsiban és azonnal az jut eszembe hogy megbotlok és magammal rántom a babakocsit.

Vagy otthon mindig morcos vagyok nagyon könnyen idegesedek.

Ami inkább idegesít nos hogy mondjam mostanában csak logikailag tudok örülni érzelmileg nem.

(13 éves fiu vagyok)

2013. jan. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Depressive Suicidal Black Metal (DSBM)

http://www.youtube.com/watch?v=Y84lHOlkoWg


Velem is előfordul olyankor ilyen zenéket hallgatok...

(az hozzátartozik, h szeretem a metalt)

2013. jan. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Anonim Leányzó válasza:
Szia! Valamilyen szinten hasonló cipőben járunk, ezért gondoltam írok neked. Én 17/L vagyok.. hasonló kaliberű apám van.. kis korom óta rettegésben nőttem fel.. mára valamennyit javult a helyzet, de mai napig gyakran vannak dühkitörései indokolatlanul.. vagy előfordul, hogy tör zúz..nem törödve semmivel. Régebben amíg a báttyóim itthon voltak könnyebb volt.. volt akire támaszkodhattam, aki megértette min is megyek keresztül, és adott esetben kiállt értem.. Most hogy egyedül vagyok anyukámmal és nagyimmal nagyon nehéz elviselnem ezt az egészet.. ha nem anyuék már rég elszöktem volna! Emellett kicsit kevesebb mint egy éve elveszítettem egy jó barátomat.. már köszönő viszonyban sem vagyunk.. eléggé megviselt, de túléltem. Azonban kb 8 hónapja nagyon megbíztam egy fiúban.. nagyon jó haverom volt, az akkori legjobb barátnőm exe. Aztán egyszer felmentem egy közös spannál a sráccal.. ő pedig megerőszakolt.. ! :| teljesen összetörtem lelkileg.. főleg, hogy természetesen mindenkinek elterjesztették hogy nem erőszak volt.. meg hogy én másztam rá.. hogy miért nem jelentettem fel? mai napig nem tudom.. talán túl akartam lépni.. nem akartam több megaláztatást :( ezek után a legjobb barátnőm meggyűlölt.. mert hogy én megkú*attam magam a szerelmével.. ekkor mondtam azt hogy kész.. feladom.. nincs értelme semminek. A környéken mindenki furcsán nézett rám.. össze súgtak a hátam möögött.. sokan megutáltak alaptalanul. Már rég fel adtam volna.. egydül az tartotta bennem a lelket hogy 2 éve mellettem van valaki.. a barátom.. és ő rá mindig számíthatok.. azonban mai napig vannak hullámvölgyeim.. nyugtatókhoz szoktam.. egyből rászoktam.. összevagdostam pengével a kezem stb. Néha úgyérzem elvesztem az eszem.. de mindig Anyukámra gondolok.. a páromra.. és a szeretteimre.. Ma már mindenki úgy látja túlvagyok mindenen nevetek mindenki előtt.. de NEM SOHA NEM LESZEK TÚL.. de egyszer vagyok fiatal.. kár lenne elpocsékolni a legszebb éveimet!!!! Ezt tanácsolom neked is!!!! :) Ne haragudj hogy ilyen hosszút írtam, csak gondoltam ha látod hogy másnak is van nyomora.. és túléli.. hátha ráébreszt a dolgokra :) ÜDV!
2013. febr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, van amelyik tényleg hasznos és segített kicsit jobban érezni magam. :) Tudom én hogy más is jár hasonló cipőben, SŐT az a baj h tudom h nagyon sokan ROSSZABB cipőben járnak mint én...így úgy vagyok vele h az én ügyem nem nagy dolog...van akinek ennél rosszabb is, igy próbálok nem foglalkozni vele:) Azt hiszem ezt a legnehezebb ..elhagynom...hogy mindig arra gondolok VAN AKINEK ENNÉL IS ROSSZABB. ..
2013. febr. 6. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!