Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia gyógyítható?

Skizofrénia gyógyítható?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy bogyókkal letompítjuk a beteget, és elnyomjuk a tüneteket, hanem egy olyan módszerre, amivel végleg megszüntethető, amellyel a beteg kigyógyul. Létezik ilyen megoldás? Egyébként a skizofrénia egy tényleges agybéli elváltozás, amit MRI is kimutat? Valamint a skizofrénia örökletes?
2013. febr. 4. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdemes szakemberhez fordulni, ő fogja tudni mondani, hogy mit kell tenni, hogy kigyógyuljon belőle a beteg, ugyanis ki lehet. Nincs 1%-a a skizofréneknek, akik egész életükben tudat hasadtak lettek volna! Szerintem nem lehet kimutatni MRI-vel, mert nehezen lehet megállapítani, ha valaki skizofréniában szenved, van, hogy hónapokon keresztül figyelik a tüneteket, hogy biztosak legyenek benne. Környezeti stressz és a gyerekkori környezet váltja ki később a skizofrénia kialakulását, statisztikák szerint nincs 20 % esély arra, hogy anya örökítheti gyerekre, viszont testvérek között szoktak párhuzamot vonni, egypetéjű ikreknél a legvalószínűbb, hogy ha az egyik tudat hasadttá válik, a másik is.
2013. febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, skizofrénia nem egyenlő a tudathasadással.
2013. febr. 4. 20:35
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

1. Az 1% a skizofrénia teljes populációban (bármely országban) való előfordulási aránya.


2. Általában nem gyógyítható; csak nagyon kivételes esetekben lehet teljesen gyógyítani.


3. Van olyan skizofrénia, amely nem örökletes (pl. súlyos kisgyermekkori traumatizáció miatti, amely legtöbbször nem skizofrénia, hanem skizofréniának diagnosztizált többszörös személyiség), de a többsége igen.


4. Kb. 50%-ban öröklődik; ma már sokan mondják azt is, hogy nem a genetika öröklődik, hanem a teljesen élhetetlen, rossz pszichés mintázat dobódik át a következő generációra.


5. Igen, MRI-vel kimutatható az organikus elváltozás (pl. megnagyobbodott agykamrák).


Könyvtipp (ha elbírod, mert elég kemény): Joanne Greenberg: Nem ígértem rózsakertet

2013. febr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: rosszul tudod. A skizofrénia egyenlő a tudathasadással.
2013. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Apámnál skizofréniát diagnosztizáltak, de abszolút nincs betegségtudata, csak nagyon durva (és ijesztő) tévképzetei (tudathasadása szerintem nincs, bár kitudja, azt kívülről nem venni észre), és nagyon nem szeretném, ha nálam is kialakulna, szóval ezzel az 50%-al eléggé megijesztettél kedves 2. válaszoló. Hogy tudnám mégis "megúszni"?
2013. febr. 4. 20:46
 6/8 A kérdező kommentje:
Valamint hogy tudom megállapítani, ha "elkezd" nálam is kialakulni, milyen tünetekre figyeljek?
2013. febr. 4. 20:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fogod észre venni, a skizok nem tudják, hogy amit észlelnek, vagy látnak, hallanak, az nem valós. Nem tudod meggyőzni róla, hogy nem beszél hozzá senki, hogy
2013. febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem fogod észre venni, a skizok nem tudják, hogy amit észlelnek, vagy látnak, hallanak, az nem valós. Nem tudod meggyőzni róla, hogy hallucinál. Amúgy én is úgy tudom, hogy nem egyenlő a tudathasadással. A tudathasadás a kettős személyiség. A nővérem orvos, ezt ő mondta. És meggyógyítani sem lehet, csak ahogy a kérdésben is írtad, tünetileg kezelni. De amint a beteg abbahagyja a gyógyszeres kezelést, újra képzetei lesznek. Van akinek a tünetek gyógyszerek nélkül is elmúlnak, de úgyis előbb vagy utóbb visszajönnek. Van aki annyira súlyos, hogy a gyógyszerek sem segítenek, az ilyenek vannak elmegyógyintézetben. A skizofrénia egy nem gyógyítható, örökölhető betegség.
2013. febr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!