Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell a boldogságot...

Hogyan kell a boldogságot választani? Célokat kitűzni?

Figyelt kérdés

Mi az,hogy a boldogság választható?

Hiba határozom el regel,hogy ma boldog leszek ha egy csomó rossz jön közbe.

Higyan kell célokat kitűzni és azokért dolgozni ha nem hiszek abban,hogy elérhetem őket?


[link]


Ez a tréning hatásos?



2013. febr. 6. 20:41
 1/1 anonim válasza:
100%

Boldogság:

Ha az ember elhatározza, hogy boldog lesz, az nem azt jelenti, hogy onnantól kezdve arcára kövül a vigyor és szeretetben fürdik egész álló nap. Egy motivációs tréner (Andrew Matthews) azt írja, hogy ha pl. elhatározod, hogy lefogysz, biztos hogy az elkövetkező napokban észreveszel egy csomó cukrászdát, kijön egy új csokireklám, a barátaid elhívnak fagyizni stb., ez egy teszt, hogy valóban akarod-e, amit elhatároztál. Ez a boldogsággal is így van. Nem egyszer kell úgy dönteni, hogy boldog leszel, hanem minden alkalommal. Akkor is ha valaki beszól, fellök, rád ordít, becsap, elárul. Nem arra gondolok, hogy jól meg kell szeretgetni azt aki bánt, hanem hogy ne vedd túl komolyan. Add ki a dühödet és a fájdalmadat, vágd a falhoz a párnát, sírj, beszéld meg valakivel, tökmindegy csak könnyebbülj meg és lépj tovább. Az, ahogy ők viselkednek veled, nem értékel téged. Mindig lesznek jó és kevésbé jó napok, a boldogság nem egy folytonos vonal. Ha a jó és kevésbé jó helyzetekben is arra törekszel, hogy kihozd belőle a legjobbat, akkor szerintem meg leszel elégedve a végeredménnyel :)

Célkitűzés:

Gondolkodj el rajta, hogy mi az amit igazán szeretnél (nem az amit elvárnak tőled!)és írd le. Kezdd egy olyannal, aminek a megvalósulásával kapcsolatban a legkevesebb kétséged van. A megvalósítást bontsd le nagyon apró lépésekre, akár napi szintű feladatokra, amelyek annyira egyszerűek, hogy halogatás nélkül megcsinálod. Tűzz ki határidőt és rakd jól látható helyre a listát.

Tréning:

Nem végeztem el, úgyhogy nem tudom, hogy hatásos-e. Mivel az online tréning ingyenes, szerintem próbáld ki, nem veszíthetsz. Ami fontos: a hozzáállásodnak kell változnia = neked kell változnod. Ha végighallgatod az előadásokat és kipróbálsz 3 sikerhozó technikát, még nem biztos, hogy a kívánt eredményt kapod. Rendszeresen kell az életedben alkalmaznod azt, amit a tréningen megtanítanak (saját tapasztalat).

Sok-sok sikert, akárhogy is döntesz :)

2013. febr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!