Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre kevésbé tetszik nekem a...

Egyre kevésbé tetszik nekem a választott pályám és nem tudok másikat választani a töménytelen diákhitel miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Informatikusnak tanulok és annyira nem érdekel, hogy a programozáson kívül majdnem minden kettes. A szüleim "választották helyettem", ráadásul még anyagilag is alig segítenek, legnagyobb álmuk az ösztöndíj lenne. De nem tudom magam beleásni a dologba eléggé a matek miatt, ami eléggé nehezen megy.


Anno az első félév után ott akartam hagyni a sulit, de alternatíva hiánya miatt folytatnom kellet. Zenész szeretnék lenni, de a családom nagyon lenézi ezt a foglalkozást. Eredetileg az informatikát is ellenezték, de aztán hirtelen megváltozott az álláspontjuk, nem tudom mi miatt. (a családomban nem egy ember nézi le a szellemi munkát amúgy, sokszor kell kiselőadást hallanom a gonosz irodistákról, akik lerombolták a kádári rendszert, mert nem voltak nyakig gépolajosak, de én kivétel vagyok :D ) Most másodéves vagyok a GDF-en.


A mostani depresszós állapotom attól lehet, hogy csak a vizsgák miatti stressz. De hogyha tényleg ennyire nem érdekel, mit tehetnék?


21/F


2012. jún. 9. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:

"Alternatíva hiányában"... hát nézz szét, hogy milyen lehetőségek vannak, csak símán, hova tudnál átiratkozni másik szakra = azok az alternatívák.

Ha a saját sulidban, vagy u.n. párhuzamos sulikban nincs erre lehetőség, akkor is tudnod kell, hogy a zenén kívül mi az, ami még szóbajöhet megélhetést biztosító lehetőség szintjén.

A zene sajnos ma nagyon keveseknek ad megélhetést is, ezért mellette mindenképpen szükséges egy olyan szakma is, amelyből élsz, amelyből fizetni tudod pl. a zenéhez szükséges kiadásaidat (hangszerek stb.).


És mi van, ha az informatikát megtartanád, továbbcsinálnád, ha már úgyis beleöltél bizonyos időt, energiát, de azzal a gondolattal néznél rá, hogy az lesz a forrása a zenei pályád finanszírozásának?

2012. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán nem támogatnak, csak diákhitelből finanszírozod a tanulmányaidat és így érzel akkor hagyd ott. De olyat tanulj amiből meg tudsz élni, vissza tudod fizetni a diékhitelt, mert ugyan nemértek hozzá, de ma magyarországon nemhiszem hogy a zenélésből megdutsz élni, bár nemtudom milyen szinten állsz de gondolom tanulnod kéne még elég sokat, hogy valamivel kitűnj a sok celebgyártó műsor növendékei közül. Egyébként pedig ha a GDF-ra jársz és tényleg mindenből rosszul állsz az lesz a legjobb ha otthagyod, mert amúgy is kb a leggyengébb infós suli.
2012. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"sokszor kell kiselőadást hallanom a gonosz irodistákról, akik lerombolták a kádári rendszert, mert nem voltak nyakig gépolajosak"

Ezért már érdemes volt benéznem :D:D

Amúgy a válasz túl egyszerű, válassz bármit, amit úgy érzed meg tudsz tanulni kitűnőre, és akkor annyi ösztöndíjad lesz hogy egy szavuk se lehet. Kérdés van-e ilyen.

2012. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!