Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék elmenni pszichológus...

Szeretnék elmenni pszichológushoz, de nem tudom, hogy szóljak a szüleimnek, vagy inkább egyedül intézzem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Úgy érzem, szükségem lenne egy szakember tanácsára, mert vannak dolgok, amikkel úgy érzem, egyedül már nem bírok el. A szüleim alapvetően nagyon rendesek, szeretnek, igyekeznek mindenben segíteni, mindent megadni, de néha nagyon nem találjuk a közös hangot, nem tudunk igazán mélyen beszélgetni. Nem tudom, hogy bevonjam-e őket a tervembe, vagy inkább egyedül keressek meg egy pszichológust? Illetve azt sem tudom, hogy Budapesten menjek inkább, vagy vidéken, ahol lakunk? Köszönöm a segítséget. :)

18/L



2013. febr. 11. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen elmehetsz egyedül is, az ott elhangzó dolgok úgyis csak rád és a szakemberre tartoznak.

Szerintem nyugodtan fordulj a lakhelyedhez közeli szakemberhez, de ha úgy érzed nem segít, ki kell próbálni másik pszichológust.

2013. febr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy milyen pszihológushoz mész. Hogy jót találj, legtöbbször ismerősök tudnak ajánlani. A szüleid biztos szereznek neked egyet. Hidd el, szüleidnek épp hogy nem teher, hogy megosztod velük, hanem örülnek, hogy megbízol bennük ennyire, hogy elmondod nekik. Lehet az is felér egy pszihológussal, ha a szüleiddel megosztod.
2013. febr. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Helló.


Épp a múlt héten került hasonló helyzetbe egy hozzám közel álló személy, aki szintén 18 éves lány. Neki is tanácsra volt szüksége leginkább, ami teljesen érthető.

18 év az már egy jelentős időszak és összegyűlnek bizonyos dolgok.


Nagyon jó, hogy a szüleidről ilyen pozitívan írsz, éppen ezért kizárt, hogy rossz néven vegyék azt, ha őket is bevonod ebbe, sőt inkább örülni fognak azért, mert megbízol bennük. Ezt ugyancsak tapasztalatból írom, ugyanis a fentebb említett lány szülei is pont ilyen odaadóak, mint a te szüleid, és pont hogy a bizalmatlanságot vették volna rossz néven.


Általában akkor kezdődnek el a problémák egy kapcsolaton belül, amikor a másik háta mögött akarjuk intézni a dolgokat és ez szülő-gyermek kapcsolatra még inkább érvényes.


A helyet illetőleg nyilván Budapesten több esélyed van jó pszichológust találni, de ez nem jelenti azt, hogy vidéken nem találnál. Vannak kis helyeken is jó szakemberek és nagy helyeken is kevésbé jó szakemberek. A szüleid viszont biztos, hogy jobban utánatudnak ennek nézni.


S ha már úgyis ennyire közel került hozzám ez a helyzet a múlt héten, akkor még hozzáfűznék a válaszomhoz néhány dolgot.


1.A pszichológushoz elmehetsz csak te vagy veled mehetnek a szüleid is. Ez már nem egy olyan dolog, ahova feltétlenül kísérő kell, de ha te úgy akarod, akkor elviheted őket is, feltéve ha annak, amiről beszélni akarsz, köze van hozzájuk is. Ha egyedül szándékozol menni, akkor esetleg annyit mondjál nekik, hogy köszönöd a segítségüket a pszichológus megkeresésében, viszont innentől már önállóan akarod folytatni.


2. A pszichológus nem adhatja ki azt, amiről beszélsz vele ( legalábbis ez az elvárandó részéről ), úgyhogy számíthatsz rá, hogy a legintimebb jellegű témákat is érinthetitek, mivel különben nincs értelme a beszélgetésnek, ő meg kell ismerje a lehető legjobban azt, ami benned van, másképp nem tud segíteni.


3. A pszichológus soha nem szégyen. Ezt gondolom, hogy te is tudod, viszont a későbbiekben se kételkedj ebben. Csak annak nincsenek problémái, aki nem él. Felnőttes és érett gondolkodásra vall az, ha valaki a problémáinak a megoldásán gondolkozik, és nem az elfedésén.

2013. febr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. :) Nagy segítség ez nekem. Tulajdonképpen most jutottam el oda, hogy segítséget kérek, ahelyett, hogy csak halogatnám, bagatellizálnám a dolgokat. Esetleg Ti tudnátok ajánlani jó szakembert?
2013. febr. 12. 13:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem lakom Pesten, sem a környékén, ezért nem tudnék ajánlani szakembert.


Viszont örülök, hogy elhatároztad magad és remélem jó kezekbe kerülsz :).

2013. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!