Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Tudom, hogy...

Mit csináljak? Tudom, hogy depressziós vagyok - ki lehet ebből jönni gyógyszer, illetve pszichológus nélkül?

Figyelt kérdés

Nincs értelme az életemnek, egyedül vagyok, távol az otthonomtól és nincs módomban hazaköltözni a szüleimhez, mert az apám gyerekkorom óta fajtalankodik velem és bántalmaz is. Nem vagyok már tini, felnőtt nő vagyok, legalábbis annak látszom...

Nem találok munkát már egy éve, persze próbálkozom, de nem kellek sehova. Csak a négy fal között élem az életem, nap mint nap számolom az órákat, perceket. Akarnék én belekezdeni valami új dologba, de úgy érzem, már nem tudok. Arra sincs erőm, hogy az ágyból kikeljek néha. Az utcára lemenni? Komoly erőfeszítés...

Nem akarok pszichológust! Egyszer elmentem egyhez és csak ült ott és bambán nézett rám, amíg beszéltem, majd megkérdezte miben segíthet? Na kössz! Most mondtam el - depressziós vagyok... talán ebben. :S

Hogy lehet ebből kijönni pszichológus és gyógyszerek nélkül?

Boldog akarok lenni és vidám, mint régen... :(


2013. febr. 5. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok én is, de nagyon nem vagyok depressziós. De régen az voltam, még a pszichiáter is kezelt.

Nincsenek barátaid, akikkel kimozdulhatnál, programokat szervezhetnél?

2013. febr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valakinek a segítségével lehet ebből kijönni. Egymagad nem fogsz! És itt most nem konkrétan orvosi segítségre gondolok, hanem az az illető lehet egy szerelem, nagyon jó barát, rokon vagy bárki. De ha nincs ilyen személy a környezetedben, akkor pedig orvos. És nem mindegyik orvos olyan, mint akit te éppen kifogtál.

Én pont most voltam az első találkozáson egy pszichológussal és egyáltalán nincs rossz véleményem a dologról, sőt!

Mondjuk én nem depressziós vagyok, hanem szorongós.

2013. febr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Így, hogy tudod minden okát, egyedül elég nehéz.


Mikor én durván depressziós lettem úgy egy év szenvedés után "elmúlt", minden nemű gyógyszer és pszichológus segítsége nélkül. Viszont pár év után belekerültem egy tünetekben sokkal gazdagabb nyomorult lelkiállapotba és akkor már pszichológushoz fordultam. Én nem tartom hülyeségnek. Lehet, hogy nem a megfelelő emberhez fordultál, de meg kell hagyni a páciensnek is kellően nyitottnak, befogadónak kell lenni (meg persze nem árt az összhang a felek között).

2013. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs senki, akihez fordulhatnál, marad a pszichológus. Keress másikat, valószínűleg pont egy nemmegfelelőt fogtál ki.
2013. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

No, igen, lehet, hogy megérne még egy próbát - egy másik orvossal... olyan nehéz elfogadni, hogy egy idegen segítségét, úgy vagyok vele, hogy ha önmagam nem tudom megoldani a lelki problémáimat, akkor egy idegen hogyan tudná...?

Barátaim a szülővárosomban vannak, ahol felnőttem, csak hát ugye én az ország másik végébe költöztem az apám elől, itt meg nehezen találok új barátságokat, eddig még nem sikerült (két éve élek itt). Egyedül meg az utcára is nehezemre esik lemenni, nemhogy szórakozni menjek... meg amúgy pénzem sincs nagyon rá így, hogy munka nélkül vagyok. Kilátástalanság van.

2013. febr. 5. 21:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Érzelmi terápiás technikát mindenképpen kell keresned.


Ha minden igaz egy szexuál terápia sem jönne rosszul csak ezek jó sok lébe kerülnek.

2013. febr. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Itt sem az idegen oldja meg a problémádat, hanem saját magad. A pszichológus inkább egyfajta támpont, segít, hogy ne magadba vergődj, elmerülj a tehetetlenségben, vagy tévúton járj, felesleges köröket fuss, hanem eligazít saját magadban. Változtatni így is elég kemény meló lesz, maga a szakember nem igazán vesz le súlyt a válladról, csak utat mutat. (Meg ha jó fej, néha jól irányzottan "seggbe rúg".)
2013. febr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is mindenképpen felkeresnék egy szakembert. Anélkül úgy, hogy a saját apád szexuálisan és fizikálisan bántalmaz, még inkább nem fogsz tudni egyedül kigyógyulni. Ezek súlyos mentális problémákat okoznak, ezért még mielőtt leugrassz a tizedikről elmennék a helyedben, hogy kigyógyuljak. Pszichiáter és pszichológus pedig csak együtt segíthetnek. Csak a pszichiáter, gyógyszerrel nem, csak a pszichológus pszichoterápiával nehezen javíthat az állapotodon.


Olyan pszichológust meg ott kell hagyni, aki csak néz rád bambán és nem tudja mihez kezdjen veled. Keress egy klinikai szakpszichológust, aki naponta foglalkozik betegek tömegével.

2013. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Próbálkozz meg egy pszichológussal, egy másikkal! Egy jó barátomat is megerőszakolták, egy évig nem beszélt szinte gy szót sem és végül egy pszichológus rendbe tette.

Persze igaz, amit fentebb írt valaki: a pszichológus csak támpontokat tud adni, végső soron magadat teszed rendbe. Nem minden pszichológus tud segíteni, de ettől még próbálkozni kell!


Munkát mindenképpen keress! Tudom, milyen nehéz, én is voltam eleget munkanélküli az utóbbi években. De az egy nagy plusz, ha felkelsz reggel és bemész emberek közé és valamiféle kapcsolatod kialakul velük. Segít nekilendülni a világnak.


Elsőre az is jó, ha vendéglátózol, vagy egyéb keveset kereső helyen vagy, legalább emberek között vagy. Közben kell keresni másikat is, lépcsőről lépcsőre lépegetni felfele!

2013. febr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!