Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék könnyebben...

Hogyan tudnék könnyebben elaludni?

Figyelt kérdés

24/F vagyok, mérnökként dolgozok. Hétköznap 6 órakor kelek. Nappal olyan vagyok, mint egy mosott rongy, ugyanis éjfél előtt nagyon ritkán sikerült elaludnom. Délelőtt egész jól tartom magam, délután a szemem alig bírom nyitva tartani, majd munka után megyek sportolni 1 órát, utána ahogy közeledik az éjszaka, úgy érzem magam egyre energikusabbnak. Ahogy lefekszek aludni (22 óra körül), elkezd kattogni az agyam, vagy a munkán, vagy máson. Bár inkább az előzőn. Nem egyszer volt már olyan, hogy alvás helyett lettek nagyon jó ötleteim. Volt alkalmam 8 hónapig aktívan semmit tenni, azaz suliba se jártam és nem is dolgoztam. Akkor kiderült, hogy egyértelműen éjszakai bagoly típus vagyok, azaz 1-2-től aludtam 10-11-12-ig. Akkoriban nem is volt gondom az elvalvással, mivel akkor feküdhettem le, amikor elálmosodtam...

Valakinek van bármilyen ötlete? Nyugtató teákat próbáltam, lefekvés előtt szellőztetek, nem eszek sokat alvás előtt 2-3 órával, a szobámban teljes sötétség és csend van.


2013. febr. 18. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Kavezol?

Szedsz valami szert a sportolashoz? Lehet, hogy abban van coffein ami bekavar.

Probalj valami durva szakirodalmat olvasni. Valamit, amihez egyaltalan nem ertesz es ami tele van latin kifejezesekkel vagy idegen szavakkal.

En ha nem tudok aludni akkor a fizika kulturtortenetet lapozom, es a sok meg nem ertett szo miatt azonnal lankad a figyelmem es rendszerint par perc utan mar lebillen a fejem ;)

Probalj meg meditacios zenet hallgatni. Vannak "sleep aid" app-ek okostelohoz, esetleg az is segithet.

2013. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sportoláshoz nem szedek semmit.

Kávét úgy iszok, hogy hétköznap reggel 9-kor egyet. Hétvégén megiszok 2-3 csészével, de olyankor nincs is bajom az alvással, mivel nem "muszáj" 10kor feküdnöm.

2013. febr. 18. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!