Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Próbálta már valaki a depressz...

Próbálta már valaki a depressziót az egyetemmel "összeegyeztetni"?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Hogy ment? Hogyan vészeltétek át az adott időszakot?

2013. febr. 18. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Állandóan.

Nem mindegy, hogy milyen az állapotod.. enni kell omega3-at, és bizonyos szinten erőt venni magadon. Bizonyos kötelességeket elvégezhetsz - mások rovására. Teszem azt gyakorlatokra bejársz, előadásokat átfekszed otthon.

Közben szakembertál segítséget kérsz, és eredményesen fog tudni segíteni.

2013. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én épp azon vagyok. Vannak jobb és rosszabb időszakaim, a jobbakon tanulok. Rosszabb időszakban alig tudok aludni, nagyon rosszul teljesítek, és semmi kedvem az egészhez, egyszer majdnem kiiratkoztam miatta. Jobb időszakban pedig nagyon szeretem a szakomat, ötös zh-kat írok, minden a legjobb. Szerencsére a vizsgaidőszak 2. fele jobb időszak volt.

Nem nehéz, nem tudom te milyen állapotban vagy, de nekem az segített, hogy kihasználtam a "boldog perceket".

2013. febr. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem ment. 5 éve járok egy 3 éves képzésre, és nem azért mert hülye vagyok a tárgyakból.... Most már a feladás határán állok.
2013. febr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem nem ment, magas az IQ-m, de olyan rossz dolgokon kellett átmennem, hogy nem tudtam a tanulásra hangolódni, mindig vissza jöttek a rossz emlékek, voltam pszichoterápián is, mondták, hogy a szorongás nagyon nagyon sokat ront és elvesz a tanulásra való koncentrációból. azóta sokat javult a koncentráló képességem
2013. febr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Működik, még ha kicsit döcögősen is. Sokat segített rajtam a pszichoterápia és a gyógyszeres kezelés. Egyébként a túlcsúszás szinte biztos. Legalábbis nálam úgy volt. Sokszor nincs lelki erőm megcsinálni a feladatokat, vagy bemenni előadásra.


Egyébként már csak 8 tárgyam van hátra a diplomáig, úgyhogy nem lehetetlen.

2013. febr. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdés nálam is nagyon aktuális. Most voltam szakembernél, megállapította, hogy depressziós vagyok.


Állandóan motiválatlanságot érzek, azt, hogy alulteljesítek a képességeimhez képest, és nem járok el sehova. De ez nálam már igazából középsuliban kezdődött. Nem mondanám, hogy nem tudok tanulni, mert tudok, csak épp rámegy kicsit a személyiségem. Tehát nagyon minimális tanulással eddig hoztam egy közepesen jó szintet, de amikor valami komoly dolog van, akkor mindig meg tudom csinálni, csak épp a legeslegeslegutolsó percre hagyom (1500 szavas, forráskutatást igénylő esszé a határidő előtti napon elkezdése). Igazából ezek készítenek ki. Hogy mikor megcsinálom a munkát, nagyon erős bűntudatom van, mert sokkal jobbra is csinálhattam volna, de mégis, amíg lenne időm, addig lusta vagyok bármire. És ez még oké lenne, ha csinálnék is helyette valamit, mondjuk azért nem tanulnék, mert helyette bulizok. De nem csinálok semmit, csak szörfözök a neten és agyoncsapom valamivel az időt.



Én most az orvos tanácsára megszakítom az egyetemet. Attól tartok viszont, hogy ezzel viszont megintcsak rossz helyzetbe kerülök, mert nem lesz semmi dolgom és leépülök...

2013. febr. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!