Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a depressziót? Mindig azt gondolom, hogy azért vagyok depis, mert nincs csajom, de ez szerintem nem igaz. Már volt, hogy talpra álltam, de most megint visszaestem. Olyanaok írjanak inkább, akik már átestek ilyen dolgokon.

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon depressziós vagyok, nappal sokat alszom, este kezdek magammal valamit. Nem tudok magammal mit kezdeni.

2013. jan. 16. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:

egyszerüen elkezdtem azokat a dolgokat nézni amiket szeretek. a legeslegaprobbaktol. egy szép fa, madarak, cicák játszanak,naplemente szép idö, kellemes szellö,stb.. egy idö után egyre több szépséget fedeztem fel és azt vettem észre h az utcán vigyorgok magamban.

meg ugy alapbol én elvagyok egyedül, attol h depis voltam még itthon elfogllatam magam. de ehez az kell h sokmindent szeress csinálni. ha csak gépezni szeretsz ugy nem fog menni. nekem rengeteg hobbim van még depis kosrszakomban is simán lefoglalt valamelyik csak nagyon letargiás voltam. amugy még beválhat valami sport. bármi csak add ki magadbol a dolgot,ne csak tespedj

2013. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Járj társaságba, találkozz a haverokkal, lehetőleg legyen sok programod ami elvonja a figyelmed a depresszióról.Ha csaj probléma van és az a gond akkor meg pláne ezt tudom tanácsolni.A lényeg, hogy ne engedd magad magad teljesen begubózni, mert onnantól egyre nehezebb kilábalni.Tapasztalat.. meg nem utolsó sorban eljárhatnál kocogni.Köztudott hogy a sport jó depresszióra.Remélem segítettem
2013. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
remélem segítettem kicsit. Lemaradt :)
2013. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, én receptet nem tudok adni, inkább azt tapasztaltam hogy ha tényleg ki akarsz törni ebből, akkor előbb vagy utóbb felhalmozódik annyi "düh" hogy kitörsz belőle. Foglald el magad, kezdj bele bármibe, rakj rendet a szobádban, segíts anyádnak bevásárolni, ezek is jók.

A csajozás meg a legjobb. Ne azért akarj barátnőt hogy elmulassza a depressziódat (nem fogja, ha valaki esetleg tényleg beléd szeret minden csak rosszabb lesz, ez tapasztalatom), hanem hogy magadnak bebizonyítsd hogy össze tudsz szedni egy jó nőt. Az is elég ha csak bepróbálkozol egy csomónál és van annyi sikerélményed hogy dumáltok pár szót, bejelöl facen stb. Nagyon utáltam mikor azt mondták legyenek céljaim és akkor nem leszek szarban de ez igaz, és a csajozás egy ilyen jó cél, de lehet ilyen az is hogy építesz egy bicajt, összeraksz egy íróasztalt, bármi, olyan is amihez nem értesz, ereszd el a fantáziádat.

2013. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden eddigi válaszolónak, nagyon rendesek vagytok. :)
2013. jan. 17. 19:01
 6/6 anonim ***** válasza:

A depresszió okát kell megtalálnod. A depresszió nem betegség csak egy tünet, hogy valamit rosszúl csinálsz vagy gondolsz.


Én szorongtam, pánikoltam, fóbiáim, kényszergondolataim voltak és ezek mellé társult egy szép depressziv szakasz is. 8 év után, kevés orvosi, annál több saját segitséggel meggyógyultam.


A depressziv állapotból, amellett, hogy az okokat vizsgálod az egyik leghatékonyabb kilépési módszer a cél keresés. Célokra van szükséged ami ket teljesithetsz. Reális, nem hosszútávú (bár lehet az) célok kellenek. Pl. hobbyt keresel és fejleszted magad ezen a területen. Esetleg ha iskolás vagy még, akkor jobb jegyek, vagy h barátnőt szerzel a közeljövőben. Emellett próbáld lekötni minden időd, ami most még biztos nehéz, valamivel amit szivessen csinálsz. Sétálás, túrázás, netezés.. Viszont ameddig nem találsz célt addig nagyon változás sem lesz, hisz csak úgy lógni a levegőbe, azon kattogva, hogy értelmetlen ez az egész megeröltető. Sőt, megerőltetőbb mint valamilyen irányba kimozditani az életed.


A hit is sokat segithet. Hihetsz istenben, magadban vagy bármi másban ami megnyugtat és értelmet adhat. Vagy megpróbálhatsz azon agyalni, hogy vajon te miért is vagy depressziós (bár nálad talán pont az unalom az oka ennek..)


Pl mikor 9 hónapig munkanélküli voltam elöször tök élveztem, aztán egy hónap után kezdett egyre nyomasztóbb lenni.. Nappal aludtam, éjjel fentvoltam. 6-7 hónap után már szinte az összeomlás szélén voltam annyira szar volt minden. Semmi jövőképem nem volt, nem láttam értelmét sem annak amiben élek. Barátaim mind dolgoztak én meg otthon gubbasztottam és a falat kapartam unalmamban..

2013. jan. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!