Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia leküzdésére...

Szociális fóbia leküzdésére tippek, javaslatok?

Figyelt kérdés
nem rég jöttem rá, a net segítségével, hogy ebben szenvedek. eddig azt hittem, hogy én ilyennek születtem, ez természetes, hogy nem bírok a legtöbb emberrel szemkontaktust létesíteni, beszélgetni lazán, hamar elpirulok stb.... szeretnék ezzel orvoshoz is menni, de csak jövőhéttől lehetséges ez, addig is tanácsokat szeretnék. köszönöm:)
2013. febr. 19. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyógyszer és/vagy pszichoterápia nélkül nehéz. Ha sikerülne eljárnod pszichoterápiára és gyógyszert is kapnál, 2-3 hét alatt elmúlna minden tüneted. Ennyit tudok mondani.
2013. febr. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
ez nem igaz. én pontosan ahogy a kérdező írta, net segítségével ugyanígy tudtam meg hogy ez a problémám. elmentem vele pszcihodokihoz, január vége óta szedem a gyógyszert amit szociális fóbiára felírt, "aurorix"et. semmi féle pozitív hatást nem érzékelek, jobb eddig semmivel sem lett! egy szociális fóbiást meg küldd csoportetrápiára, emberek közé beszélni. meggyulladnék mint a rejsztág, és leverne a víz, erős szívdobogás, émejgés, az izmok megfeszülése, remegés. jó megoldás? ha tud valaki, engem is érdekel!
2013. febr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Na akkor ez pont egy véletlen egybeesés, mert én nekem is depresszióval kevert szociális fóbiám volt, és pont hogy a pszichoterápia mellé Aurorixet írt fel az orvos. Két-három hét alatt kezdett hatni, kezdtem nyugodt lenni az emberek között, kezdtem kimozdulni.


Azóta ettől a problémámtól megszabadultam.

Első válaszoló voltam.

2013. febr. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
én kíváncsi leszek mit mond a dokim, hétfőn megyek le hozzá...attól félek, h nem hisz nekem, mi van ha akkor nem jelentkezik egyik tünet sem, ha azt mondja csak bebeszélem magamnak és engedjem le magam ne stresszeljek ezen..(csak mert volt pár "barátom" aki ezt mondta nekem:D) de tuti lemegyek kasszába fogok dolgozni, ott zavarba lenni elég gázos
2013. febr. 21. 15:10
 5/12 anonim válasza:
45%

Én perpill 22-t töltöm, és már több mint 10 éve jelentkezett először a probléma - azóta állandóan jelen van. Irdatlan sok dolgot próbáltam már, de mindig csak olyat amit "házilag" meg lehet oldani. Amit most írok régóta közkinccsé akartam már tenni, és bár ez az oldal a legkevésbé sem mondható valami tudományos forrásnak, de kérek mindenkit, aki ezt el fogja olvasni, agyaljon kicsit a koncepciómon és ha van lehetősége terjessze, mert ha kifejezettem eritrofóbiával küzdesz, akkor lehetséges megoldással állok elő:


Több mint 10 éves tapasztalatommal azt mondhatom a betegség két részből áll. Az egyik az agyi eredetű, a másik a biológiai eredetű. Az agyai értelemszerűen a szorongásért felel, ez pszichológus, pszichiáter témakörbe tartozik.

A másik viszont - amiről még soha, sehol egyetlen külföldi weboldalon sem olvastam: a bőröd, amelyen az egész betegség megmutatkozik.


Az agyi eredetű problémára találtam egy rövid távú megoldást: Létezik egy eredicane nevű gyógyszer koktél, amit külföldről lehet behozatni. Viszont DRÁGA. Helyette elolvastam az összes összetevőjét, visszakerestem a magyar megfelelőiket és összeállítottam egy koktélt házilag. Az egész koktél alapja a GABA nevezetű aminosav. Nem fogom részletezni, ha érdekel olvassatok utána. Mindemellett egy sztenderd NÖVÉNYI eredetű nyugtatót kell szedni, amiben golgotavirág, komló és elsősorban macskagyökér (valeriana) található. Ez utóbbi önmagában is sokat segíthet és előnye, hogy nehéz a hozzászokás. Előbbi, vagyis a GABA viszont önmagában nem sokat ér. A kettőt együtt szedve viszont drasztikus eredmények érhetők el. A GABA érdekes anyag, hatása a beszedést követően 20-30 perccel jelentkezik. A szívverésed percekig, vagy több tíz percig felgyorsul, a csontjaid, izmaid fájnak tőle - jellemzően alábakban. Olyan mintha ki akarnál robbanni az erőtől. (nem véletlenül árulják kizárólag bodybuilder webshop-okban) Viszont ezen hatás elmúltával valami kémiai hatás miatt hatalmas változás megy végbe a fejedben. Nyugalom, és lazaság lesz rajtad úrrá. Használata viszont feltételekhez kötött! (Ez egyéni kísérletezgetés eredménye volt, de szerintem másnál is így működne.) Vagyis, ha éjszaka kipihened magad és úgy veszed be a GABA valamint valeriana kombót, akkor jelentős segítséget nyújt az anyag, HA VISZONT nem pihened ki magad, másnap fáradt vagy és úgy veszed be a koktélt, akkor éppen az ellenkezőjére fordul a dolog. Ideges, nyugtalan leszel és hiper érzékeny az elpirulásra. AZ első ilyen alkalom után még 3-4 szer kipróbáltam, hogy meggyőződjek az okokról tehát ezt biztosra mondhatom. OK eddig volt az agyi eredetű és most leírom azt amiről soha nem olvastam még sehol az interneten.


Mivel a probléma a bőrön jelentkezik, elkezdtem elemezni, hogy aki nem képes elpirulni, de mégis szégyenlős, avagy nem szeret szerepelni annak miért nem vörösödik el az arca. A kulcs: a bőr vastagsága. A legtöbb eritrofóbiásnak szemmel láthatóan vékony, száraz bőre van. SZélben, napsütésben hamar kipirosodik. Mindenki másnak viszont vastag/ vastagabb, szemmel láthatóan zsírosabb bőre van. Az alapgondolatomra alapozva elkezdtem zsírosítani az arcom. Ez viszont nem jött be mert ha akármilyen krémet is teszel a bőrödre attól csak még jobban felpuhul és még átlátszóbb lesz, mégjobban meglátszik rajta minden. Másik opcióm: esténként hintőporral kentem be az arcom ennek hatására pár nap elteltével a bőrömön sokkal kevésbé látszottak át az erek. A dolgot még tovább vittem és elkezdtem lenolajat enni - minden nap egy kis kanállal. Ez belülről kezdte el zsírosítani a bőrömet és egész látványos eredménye van. Bár érzem ha ég az arcom, de sokkal mattabban jelenik meg a pirosodás, mint azelőtt. És ezt figyeltem meg a pirulásra "alkalmatlan" ismerőseimnél is, hiszen emlegetik ha ég az arcuk, de semmi nem látszik belőle! Amire tehát minden hasonló problémával küzdő sorstársamat kérném: próbáljátok meg a bőrötök oldaláról is megközelíteni a dolgot. AZt már mindenki tudja, hogy a zsíros, vastag bőrt hogyan vékonyítsa el, arról viszont totális hírzárlat van még a nemzetközi oldalakon is, hogy azt megvastagítani hogyan lehet. Nem véletlen: senki nem szorult rá, hogy ezen gondolkozzon. De kérek mindenkit, aki kiutat keres az próbáljon meg ezen a területen is kísérletezni mert ha a bőröd vastag, akkor hiába is tágulnak ki a vérerek, alig fog belőle látszani valami, majd pedig a fóbia mértéke is egyre inkább le fog csökkenni. Én már egész jól állok ilyen téren, de persze még mindig jelentős akadályt jelent az életemben. Kitartás, kitartás, kitartás! ;D

2013. febr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
akkor már értem miért leszek tök piros egy kis futás vagy akár negyed óra gyaloglás után.:D azt hittem ezzel kapcsolatos, mert nem nagyon láttam embereket rajtam kívül így kipirosodni..én sokszor érzem magam álmosnak, fáradtnak a gyógyszereset így nem merem kipróbálni, de ezt a bőrvastagság növelő tippet mindenképp:)
2013. febr. 24. 11:50
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves 5/6 os. Amit leírtál az kuruzslásnak is gyenge. Ilyen hülységet nem is tudom hol szedtél össze, hogy a lenolaj belülről vastagítja a bőrt. És ha igen, miért pont csak az arcodon? A hátadon nem? És mit tesz ez az olaj a gyomroddal? Szóval mesének is ostoba, amit csinálsz, és ne ajánlgasd elkeseredett fiataloknak, mint kipróbált szert. Mert lesz aki kipróbálja.
2013. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A lenolaj az tök egészséges, a kurozsló meg nem tud lenni, mert ebből nem lesz bevétele.
2013. febr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Olvasd csak végig! 22 éves, és mivel drágállja a külföldi aggyógyszert, maga fabrikált össze valami kotyvalékot, miután elolvasta az összetevőket. Ami meg nem volt odahaza, kitalált helyette valamit Itt sokan a rendes gyógyszert nem akarják szedni, nem ilyen barkácsolt vacakot
2013. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva, hogy valaki saját maga által kotyvasztott gyógyszert hirdet. Ő kipróbálta, neki működött, ok. És ha olyan összetevő van benne, ami egy másik betegséget súlyosbít? Pl erős szívdobogás. Ha bevenné egy olyan ember, akinek magas a vérnyomása, vállalnád a következményeket? Vagy még ki tudja, mit okozhat. És az, hogy egy embernél hat, egyáltalán nem jelenti azt, hogy másnál is fog. Meg ki akarna egy olyan gyógyszert szedni, aminek teljesen lutri a hatása?:D Egyszer jobban leszel tőle, egyszer rosszabbul. Remélem nem fogja senki felelőtlenül megvenni tőle.
2013. márc. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!