Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavarra tudtok mondani...

Alvászavarra tudtok mondani jó tippeket?

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg, éjszaka dolgozom, délben érek haza és akkor kellene elaludnom ami sajnos gyakran nem sikerül és este megint mennem kell dolgozni, lassan úgy érzem hogy teljesen lemerülök. Mikor lefekszem csak, pörög az agyam és arra gondolok, hogy elpocsékolok egy napot alvásra, persze tudom hogy nem így van. Valami relaxációs megoldást szeretnék, bármi érdekel kivéve gyógyszeres kezelés.


Köszönöm a segítségeteke.


2013. febr. 20. 07:03
 1/5 anonim válasza:

Szia.

Én akkor álmosodom el leghamarabb,amikor lefekvés előtt olvasok(lehetőleg unalmasat és persze fekve) . Ez nem garantált,de azért kipróbálhatod.:) Meg a lefekvés előtti forró fürdő is jót tesz,nyugtatja az izmokat stb.

2013. febr. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ja meg a kiszellőztetett szoba is fontos
2013. febr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vodka.
2013. febr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha lehet, alvás előtt már ne egyél. Igyál meg egy citromfűlevél teát. A levendulás aromafürdő is jó (ezek mind nyugtatnak). A szobát szellőztesd ki és sötétítsd be, amennyire csak lehet. Minden zajforrást szüntess meg, a mobilod vidd ki, vagy tedd minél távolabb magadtól. Ha van lehetőség ezt szabályozni, 18-19foknál ne legyen több. Hallgass relaxációs zenét, erre pl. Yiruma nagyon jó választás. Én ajánlanám melatonin szedését is. Nem gyógyszer, hanem az a hormon, amit az amúgy is termel alvás közben, de jellemzően csak éjjel/hajnalban. Álmosságot okoz, és mélyebb, minőségibb alvást eredményez. Én is szedtem, mikor éjjeles voltam, bevált. Kapható tabletta is, én a cseppeket használtam.
2013. febr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mármint amit az agy amúgy is termel alvás közben.
2013. febr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!