Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichét hogy lehet erősíteni?

A pszichét hogy lehet erősíteni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 21. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
koncentrálással
2013. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha például kénytelen vagy egy vitába belekeveredni, de nem hagyhatod magad és muszáj kiállnod magadért, akkor nem elég csak annyi, hogy 'koncentráció'. Hogy lehet sokáig a pszichét fenn tartani?
2013. febr. 21. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogyan lehet egészséges önképet kiépíteni és fenntartani akkor is, ha nem vagy egy „harcos” típus?
2013. febr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen.
2013. febr. 22. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Nos, azt gondolom, nyilván az embernek szüksége van kívülről jövő megerősítésre, hiszen az énképünket nagyban befolyásolhatja, hogyan vélekednek rólunk mások. Viszont tudomásul kell venni, hogy nem lehet mindenkinek megfelelni, ahogy én sem komálok mindenkit, úgy lehet, hogy engem sem szeret mindenki. Így hát érdemes „referenciapontokat” felállítani, tehát olyan emberek véleményére adni, akiket szeretünk, tisztelünk, „jó embernek” tartunk.


Másrészt tudatában kell lennie az embernek a saját képességeivel: a vitázós példánál maradva, én pl. tudom, hogy vannak lehengerlő beszédkészséggel rendelkező emberek, akik egy pillanat alatt „a földbe tudnak döngölni”, olyan meggyőzően adják elő magukat – míg én meg sem tudok szólalni, és gyakran csak 5 perc múlva ugrik be, hogy „basszus, ezt meg ezt kellett volna válaszolnom”. Érdekes módon a barátaim zöme az ilyen gyors észjárású alakokból áll, és csodálom az agyuk működését, hogy csípőből válaszolnak bármire – viszont ők meg bírják, hogy én valóban elgondolkodom a dolgokon, amin ők egy mondattal már át is siklottak, így általában mélyebb összefüggésekre jutok náluk.

Lehet, hogy ez hülye példa volt, de azt gondolom, önismeret kérdése az egészséges önbizalom. Meg talán élettapasztalat sem árt hozzá. Meg némi alázat. Így rájön az ember, hogy mindenkinek vannak előnyös és hátrányos oldalai, senki sem tökéletes, viszont igyekezni kell, hogy fejlesszük magunkat.


Nem tudom, hány éves vagy, de ha jól sejtem fiú, lehet tehát, hogy neked nehezebb az „alfa hímségért” folyó a folyamatos harcban megfelelned.

Elnézve mondjuk az általam kedvelt pasikat, azt kell mondjam, a humor nagyon sokat segít ezekben a konfliktushelyzetekben.

2013. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!