Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire lehet számítani a jövőben?

Mire lehet számítani a jövőben?

Figyelt kérdés
Apukám 54 éves lesz nemsokára, ma ment orvosi kontrollra, és mondta az orvosnak, hogy feledékeny. Az orvos beutalta MRI vizsgálatra mert lehet, hogy agysorvadása van. Agydaganata szerencsére még az orvos szerint sincs, mert nincsen semmilyen erre utaló tünet. A tünetei a feledékenység, bár inkább a rövid távú memóriájában lehetnek bajok, mert a 2-3 héttel ezelőtt történt dolgokat elég részletesen fel tudja idézni, de sajnos a rövid távú memóriája egyre rosszabb. Másik tünete a néha fellépő szédülés, fejfájás koszorú szerűen a fejében. Az orvos, és a tünetek szerint agysorvadása lehet, ennek a betegségnek mik a kilátásai? Szezonális depressziója is van sajnos elég régóta, és édesanyámmal sem él együtt már 15 éve. Én minden héten többször is el szoktam menni hozzá, és nem mondanám, hogy kifejezetten rosszkedvű, bár a szezonális depressziót én is észreveszem rajta, néha nagyon fásult, belassult. Most a tavasz közeledtével, hogy egyre többet süt a nap javul a hangulata, ez talán az emlékezőképességét is javítani fogja? Nyáron szoktunk menni horgászni, ilyenkor kifejezetten jókedvű. Az italt letette szinte teljesen már fél éve, és a cigarettát is napi 15-ről 5 szálra csökkentette. A kérdésem az lenne, hogy ezek kilátásában amiket írtam javulhat az agysorvadása, hogyha az van neki, és ha az van mi jöhet a jövőben? Mennyire épülhet le agyilag?

2013. febr. 21. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos jelenleg az orvostudomány szerint, nem megállítható, és nem visszafordítható az agysorvadás folyamata(Alzheimer-kór?)Ellenben gyakran bukkan fel pozitív eredménnyel zárult, tesztek, kísérletek, pl. :

"A Public Library of Science ONE online szakfolyóiratban közzétett tanulmány során 168 hetven éven felüli, enyhe kognitív zavarral diagnosztizált személyben vizsgálták az agyi atrófiát. A kétéves vizsgálati időszakban az alanyok fele naponta szedett egy olyan tablettát, amely nagy mennyiségű folátot, B6- és B12-vitamint tartalmazott. A többiek hatóanyag nélküli placebo tablettát kaptak.

Az Oxford Egyetem kutatói által vezetett, norvég segédlettel végzett kísérlet drámai eredményeket hozott. A B-vitamin szedése átlagosan 30 százalékkal lassította az agyi atrófia arányát. A lassulás egyes esetekben az 53 százalékot is elérte."

Tehát azt javaslom, kutatni kell az interneten, minél több szakembert megkérdezni, akár az alternatív gyógymódokról is. A reményt sosem szabad feladni, mindig vannak kivételek, akik megmagyarázhatatlan (vagy megmagyarázható ? )módon, meggyógyultak, vagy egy normális szinten tudják élni az életüket. S miért ne Ő lenne a csoda ? Ebben hinni kell !

2013. ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!