Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tette/teszi/fogja tenni...

Miért tette/teszi/fogja tenni a jövőben is ezt? Hogy segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Ismerősömmel már nem beszélek jó ideje, mert meguntam, hogy folyton terhel a lelki baromságaival. Mindig, amikor a közelembe került, terhelt lelkileg... amiket aznap átélt és képtelen volt feldolgozni, rajtam "vezette le". Az csak mellékes, hogy 19 éves f. létére egy villamosra sem mer egyedül, ismerős nélkül felszállni és utazni, mindig kell mellé valaki, aki fogja a kezét. Meg néha csöngetni jön hozzánk az öccsével, mint a 10 éves gyerekek, aztán sietve elfutnak. Másnap meg rájön az érzékeny kis lelke, hogy semmi értelme nem volt... a másik az, hogy folyton pletykál mindenféle baromságról, nem is zavarja, hogy hülyének nézik ("4 méteres hó esett pár éve Pesten anyáméknál"). A kiskutyája a mindene, egyszer kirohant az autók közé, ez meg másnap NEM BÍRTA KI, HOGY NE MONDJA NEKEM, HOGY MIT ÉRZETT AKKOR... azt mondta: "Mintha megállt volna az idő." Amikor meg (jogosan) belerúgtak a kutyájába, mert nem tudta pórázon tartani a kis korcs tacskót, az meg odarohant ugrálni idegenekhez, akkor úgy megcsapta őket, hogy sebes lett a keze és gipszelni kellett. (Színház...) ERRE IS 2 NAPIG AMIKOR VELEM JÖTT HAZA, OTT NYOMORGOTT A VILLAMOSON, HOGY ELMONDHASSA, SZORONGOTT. Röhögtem. Nem érdekelt, most sem. Aztán kinyögte, azt remélte, én kérdem meg, hát nem. :D Nem sajnálom, nem is sajnáltam.


4 éve ismerem, minden nap ment ez szinte, de már kb. 3 hónapja egy szót se váltok vele, nem is hiányzik, viszont neten valahogy követ. Nem hacker a gyerek, infós tudása nem valami nagy, viszont mindig tudja hol vagyok. Szóval itt is írogat mindenféle baromságot, SZAVAKAT, töredékeket, (pl. "halacska") amikről csak én és ő tudjuk, hogy mit jelent. De mindenhol követ, ami "szociális" dolog. Szóval pl. World of Warcraft. Többen játsszák, senki sem tudja a másik karakterről, hogy ki a gazdája. Vagyis nem kéne. Ő tudja. Ott is bármikor, bármerre csinálok egy karaktert, TUDJA, hogy mi a neve, kreál gyorsan ő is egyet az érzékeny kis lelke miatt valami olyan idétlen névvel, amiből rögtön rájövök, hogy ő az, ráírok valami sértőt, és ki is jön a valódi énje... tényleg ő az. Olyan dolgokat mond megint, amikről csak mi tudunk. Olyanokkal vág vissza. Mintha "tudná" mivel kell. Csak rá vall ez a fajta nyomorult érzékenységből fakadó mindenre támadás.


Értitek, abban a xar játékban is megtalál, bárhova megyek, bármikor és köszönés helyett csak benyögi, hogy "halacska"... csak vele volt "halacskás" "élményem"...


Ennyire hiányoznék neki? Nem zavar, nem is tudom, mi megy át a kis lelkén, amikor ezeket csinálja, nem is érdekel annyira, csak tudni szeretném, hogy miért teszi ezt? Ennyire fontos lennék neki? Még amikor dumáltam vele, akkor is sokszor megjelent karikkal, hogy "HÚZZAM"/szintezzem, segítettem is neki, nagyon ellenszenves volt akkor... gondolta lexarom majd. Nem tudom, furcsa a gyerek nagyon. Odajött, SEMMI sem utalt arra, hogy Ő lett volna az, mégis, mint egy hatodik érzék vagy nem tudom, ráírtam és ő volt az, az álla is leesett. Többször volt már ilyen, de ez más tészta...


Lényeg, hogy folyton követ, de csak neten, IRL egy senki ahhoz. Meg ugye ideje sem lenne rá a sok WoW-ozás mellett, egész nap csak a gép előtt ül.


De ez a "halacskás" dolog... ilyet ír, amikor nem is tudna rólam semmit, én se róla, hogy: "halacska". Mondom miért csinálod ezt? Erre:

"- cicám

- szeretlek :D"


Szóval lényeg a lényeg: Valami nagyon hiányzik a lelkének, mi lehet az? Képtelen leakadni rólam. Naponta legalább 3x "rámnéz". Hogy segíthetnék rajta? Ti mit tennétek a helyemben? Semmi "törvényelleneset" nem csinál, az íratlant nem tartja be, de gondolom van oka, elvileg nem elmebeteg. Egyedül a borderline-személyiségzavar az, amiben szenved meg a HSP, de ezekkel együtt lehetne élni. Szóval? Ti hogy segítenétek neki?



2012. dec. 8. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Borderline-személyiségzavar nagyon durva, remélem állandó orvosi felügyelet alatt van! Bizony én kikerülném,! Nekem is van egy ilyen levelező partnerem, aki nem akar lepattanni rólam. De személyesen nem találkozunk Arra nem vagyok hajlandó. Segíteni nem tudsz rajta, ha tovább romlik az állapota, végül nem fog az utcára menni. főleg, ha nem lesz kivel. Végül otthonba fog kikötni
2012. dec. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A borderline személyiségzavar terápiája


A borderline személyiségzavar kezelésére az elmúlt években többféle pszichoterápiás módszert is sikeresen alkalmaztak. A vizsgálati eredmények korlátozottsága miatt a különböző pszichoterápiás megközelítések hatásosságáról nehéz nyilatkozni, azonban a borderline személyiségzavar kezelésében mind az egyéni, mind a csoportterápiának helye van.


Az alkalmazott gyógyszeres kezelés a borderline személyiségzavar egyes tüneteit célozhatja, azonban a személyiségzavar állapotként való felfogása miatt maga a személyiségzavar nem gyógyítható gyógyszeresen. A gyógyszeres kezelés a borderline személyiségzavarral gyakran együttesen fennálló egyéb pszichiátriai kórképek terápiájában tölthet be fontos szerepet. A mindennapi gyakorlatban a pszichoterápiát gyakran egészítik ki gyógyszeres kezeléssel.


Egyéb tudnivalók a borderline személyiségzavarról


A borderline személyiségzavarral gyakran társul más pszichés kórképek egyidejű fennállása, melyek közül a leggyakrabban az szorongásos kórképek, a hangulatzavarok (major depresszió, bipoláris affektív zavar), evészavarok (anorexia nervosa, bulimia), valamint az egyéb személyiségzavarok, és a szerhasználat fordulnak elő. A szerhasználat a borderline személyiségzavarral diagnosztizáltak mintegy 50-70%-ban fordul elő, leggyakrabban alkoholabúzus vagy alkoholdependencia formájában.

2012. dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ööö... oké.


Engem nem ez érdekel.


Az a gond, hogy amióta nem beszélek vele, mindig olyan szavakkal piszkálódik ott, ahol vagyok, amiket csak hozzá tudok kötni.


Értitek, csak azért piszkál, mert képtelen feldolgozni, hogy nem érdekel. Nem bírja elfogadni. Megsértődik és támad, zaklat. Viszont ha lesznek új ismerősei, akkor megnyugszik a kis lelke, addig meg tűrjem... az új ismerőseit sajnálom igazából, nem is őt...


Ja igen: 64-es, csabika. :) Gratulálok, szóval már lassan új év, de még mindig itt vagy? Mit akarsz? Fogadd már el, hogy unlak te gyökér, mindent elmondasz 3x, azt hiszed vicces, humoros, szellemes, aztán meg egy nagy nulla troll vagy. Nem tudsz megújulni, az a te bajod.


És ez nem paranoia, mert az, hogy 1 hét után vettem észre, hogy olyan szavakkal jön valaki, amiket csak 1 emberhez köthetek, aztán beugrott, hogy igen, ő az, utána meg tartott még 2-3 hétig az egész, összesen 1 hónapig, és mindvégig csak hozzá köthettem a dolgokat, az a valóság. Nem paranoia. Aztán kifogyott az ötletekből a szerencsétlen. Illetve te, ha már idepofátlankodsz.


Menj a dolgodra. Megnézem, meddig fogsz kelleni a nagy pápaszemes randa lófejeddel meg a kiugró LÓÍNYEIDDEL a csajodnak. :D Az is tűr kb. 2-3 évig, ha tűr, aztán ugyanúgy meg fog unni, mint a többi ember. Ezt csak én tudhatom a legjobban, nemde? ;-)

2012. dec. 8. 11:15
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindenesetre most annyira fosik tőlem a kiskirálylány, hogy ha IRL meglátna, nyüszítve rohanna el, mint egy kiskutya. A pulzusa pillanatok alatt az egekbe szökne. Nem tudom, mit hisz rólam, de nagyon félhet.


És megint ezzel jössz... az alkohollal meg a gyógyszeres kezeléssel.


Nem tudom, mit képzelsz magadról, hogy olyan dolgokkal b*sztatod a másikat, amihez semmi közöd? Törődj magaddal, hidd el, jobban járnál... semmi közöd az életemhez, sem máséhoz, de ha a féltékenységed miatt vagy ilyen, hááát akkor tényleg iszonyatosan nagy gondok vannak az agyaddal... vagy inkább a lelkeddel...


Semmi önképe nincs szegény gyereknek, engem viszont elemezgetni akar. Magán sem tud segíteni szegény, nemhogy máson. Ezért akarok ÉN segíteni NEKI. Hogy jobb legyen az élete. Hogy tehetném ezt meg?


-------------------------------------------

------------------------------------------

-----------------------------------------

----------------------------------------


Ezek a "szakaszok" voltak nála:

1) Eleinte még hiányoztam neki. Írogatott, nem szállt le rólam. Nem mondta sosem meg közvetlen, hogy ő az, csak töredékszavakkal, közvetetten utalgatott rá...

2) Szeptember, új ismerősök, valamennyire sikerült neki a beilleszkedés, de csak egy rövid időre. Itt már önmagát helyezte felül velem szemben.

3) Most ott tartunk, hogy a saját problémáit rám ülteti át, engem nevez pszichiátriai betegnek, önmagát felül helyezi velem szemben. "Nem is akarok vele találkozni IRL."

4) ? -> Talán a beletörődés? Az elszakadás? Nyugtot fog hagyni az embernek?


Ez tipikusan a féltékenység és a hiány "feldolgozása"... megkérdeztem egy pszichológust erről, mi baja lehet, ő mondta ezt a "sémát"... eszerint halad minden olyan fajta, mint ő. Így születtek, ez van. Hiányzik nekik a másik, piszkálják, hogy rájuk figyeljen, aztán elutasítják, betegnek, életre nem méltónak, társadalomellenesnek titulálják, a legszélsőségesebb dolgokba "taszítják", aztán meg felülkerekednek az egészen és el is van felejtve.


4 év hosszú idő, ha ez annyira hiányzott/hiányzik neki... segííítség. XD Mentsen meg valaki ettől a gyökértől. Nem kell ez nekem. Bárkit, csak őt ne. :DDDD Ez "megizzasztja a lelket" a baromságaival.


Még mindig a "feldolgozáson" van a gyerek. xD Meddig tarthat még a folyamat? :D


----------------------------------------

-----------------------------------------

------------------------------------------

-------------------------------------------

2012. dec. 8. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Őőőő mi folyik itt? Tudathasadásos vagy?
2012. dec. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hali!

Ismerősöm pszichiáter, egyszer egy srác bejelentkezett hozzá, ilyen dolgokkal, mint te, hogy ismerőse mindenhol ottvan, követi stb, és hogy mit csináljon vele, mit kell ilyenkor tenni. A srác még aznap a pszichiátrián kötött ki, mert mint kiderült senki sem követte, csak ő ezt látta/gondolta.

Vigyázz!

2012. dec. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!